Yolsuzluk iddialarıyla görevden alınan müdür tutuklandı

Yolsuzluk iddialarıyla görevden alınan müdür tutuklandı

Manisa Turgutlu'da SYDV'de yolsuzluk iddiaları üzerine geçen yıl savcılık emri ile başlatılan soruşturma sonucu görevden alınan vakıf eski müdürü tutuklandı..

Manisa'da geçtiğimiz yıl kasım ayında Turgutlu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü'nde ortaya çıkan yolsuzluk iddiaları üzerine Turgutlu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında geçen yıl 11 Kasım'da Turgutlu Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na yönelik operasyon düzenlendi.

Operasyon sırasında vakıfta bulunan bilgisayarlar ve çeşitli dokümanlar incelenmek üzere el konuldu. Soruşturma sürecinde vakfın müdürü Tuğran Şen geçici olarak izne ayrıldı. Ancak Vakıf Mütevelli Heyeti, 17 Kasım'da düzenlenen toplantıya katılmayan Şen'in müdürlük görevine gıyaben son verdi.

Soruşturma kapsamında Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yürütülen çalışmalar ve inceleme raporları sonucunda vakıfta 'nitelikli dolandırıcılık, ihaleye fesat karıştırma, devlet malına zarar verme, hırsızlık, taşıt kanuna muhalefet' gibi suçların işlendiğini tespit etti.

Geçen 29 Temmuz'da elde edilen bilgi ve delillere dayanarak, görevden alınan Turgutlu SYDV müdürü Tuğran Şen'in de aralarında bulunduğu toplam 13 şüpheliye yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonda, Şen dışında B.A., A.Ö., N.G., E.Ç., M.A., K.A., E.Y., A.U., N.Y., H.B., O.Ç. ve M.M. gözaltına alındı. Şüphelilerin evlerinde ve üstlerinde yapılan aramalarda ruhsatsız bir tabanca, sekiz mermi ve bazı dokümanlar ele geçirildi.

Polis işlemlerinin ardından vakıf eski müdürü Tuğran Şen, B.A., E.Ç. ve M.A. tutuklanırken, diğer dokuz kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.