Ulaştırma Ve Altyapı Bakanlığı’na 13.000 TL Maaşlı Personel Alınacak!  İşte Şartlar! Başvuru Nasıl Yapılacak

Ulaştırma Ve Altyapı Bakanlığı’na 13.000 TL Maaşlı Personel Alınacak! İşte Şartlar! Başvuru Nasıl Yapılacak

Memur olmak isteyen vatandaşlara müjde verildi ve ulaştırma ve altyapı bakanlığı tarafından alım ilanı yayımlandı.

Memur olmak isteyen vatandaşlara müjde verildi ve ulaştırma ve altyapı bakanlığı tarafından alım ilanı yayımlandı. Alınacak olan personelin en az 13.000 TL maaş ile çalışacağı duyuruldu. Bakanlık üzerinden yapılan iş alım duyurusu birçok iş arayan vatandaşı sevindirdi. Başvuruların ise 17 Mart 2023 tarihinde biteceği bilgisi paylaşılırken ulaştırma ve altyapı bakanlığı toplamda 11 işçi alımına da başlamış bulundu.

Memur Olmak İsteyenler Hemen Başvursun

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere personel alım ilanı yayınlandı ve en az 13.000 TL maaş alınacağı da bilgisi paylaşıldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı üzerinden uzun süreden beri işe alım ilanı bekleniyordu ve sonunda bu alım ilanı geldi. Belirli tarihlere kadar ulaştırma ve altyapı bakanlığı üzerinden gerekli şartları sağlayarak başvuruda bulunmak gerekiyor.

4857 sayılı iş kanunu ve aynı zamanda 4.857 sayılı işçilerin işi alınması ile ilgili usul ve esaslar hakkındaki yönetmelik hükümleri gereğince işe alım yapılacağının bilgisi paylaşıldı. Başvurular İŞKUR’un Kendi resmi internet sitesi üzerinden yapılacak. Yapılan açıklamalara göre başvurana adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması 18 yaşını doldurmuş olması gerekiyor.

Bununla birlikte devlete karşı işlenmiş bir suçtan herhangi bir şekilde hüküm giymemiş olmak, kamu kurum ya da kuruluşlarından ilişiğinin herhangi bir şekilde kesilmemiş olması, emekli olmak ya da yaşlılık aylığı almamak, vardiyalı çalışma sistemine uyum sağlayabilmek, belirtilen fiziki şartları yerine getirmek gibi şartlar aranıyor. Hava şartlarına ve değişen seyahat şartlarına uyum sağlıyor olabilmek gibi durumları sağlayan personel adayları başvurularını yapabilir.

Ulaştırma ve altyapı bakanlığı tarafından Bu açık ilanlar için başvuru süreci ve tüm özel nitelikler bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden açıklanmış durumda. İŞKUR üzerinden de başvuru evraklarını veren personeller arasından evrak inceleme sonucu ilan şartlarını sağlayan kişilerin sözlü uygulama sınava çağrılacağı biliniyor. Açıklanan her ünvan için 4 katı kadar asil adayı ve aynı miktarda da yedek isimler süre sonunda açıklanacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.