Toplu Taşıma Kullanan Herkesi İlgilendiren Haber! Artık Böyle Yapılacak! Yeni Sistem Geldi

Toplu Taşıma Kullanan Herkesi İlgilendiren Haber! Artık Böyle Yapılacak! Yeni Sistem Geldi

Toplu Taşıma Kullanan Herkesi İlgilendiren Haber! Artık Böyle Yapılacak! Yeni Sistem Geldi

Toplu taşıt araçları kullanan 60 -65 yaş aralığındaki vatandaşlar ve öğrenciler için duyurular yapıldı. Birçok vatandaşı ilgilendiren açıklamalar önemli bilgileri kapsıyor. Uygulama İzmir’in ilçesine yapılacak ve toplu taşıt kullanan vatandaşların adeta yüzü gülecek. İZTAŞIT uygulaması ile İzmir’in ilçesi olan Yenifoça'da 2023 yılı Nisan ayı itibari ile uygulanacağı bilgisi paylaşıldı. Nakit uygulama yerine İzmir’im kart ile birlikte seyahat imkânı sunulacak. İzmir büyükşehir belediye başkanı görevinde bulunan Tunç Soyer bu konu ile ilgili açıklamalarda bulundu ve vatandaşların merakını gidermeye çalıştı.

İzmir’im Kart İle Seyahat

Toplu taşıma kullanan vatandaşlara yepyeni bir duyuru yapıldı ve İzmir’in Yeni Foça ilçesinde kart uygulamasına geçildi. Bu kart uygulaması Nisan 2023 tarihi itibarıyla başlayacak ve araçlarda herhangi bir şekilde nakit ödeme yapılmayıp İzmir’im kart geçerli olacak. Bu uygulama sayesinde 60 65 yaş aralığında bulunan vatandaşlar engelli olan kişiler öğrenciler öğretmenler ücretsiz ve indirim kartlarında aktarma yapmak isteyenler için kolaylık gelecek.

Aynı zamanda sürücüler Eshot genel müdürlüğüne bağlı olacak ve bu şekilde çalışacak. Araç sürücülerinin eğitime tabi tutulacağı da edinilen bilgiler arasında yer alıyor. İzmir’in Yeni Foça ilçesinde uygulamaya konulacak bu sistem sayesinde birçok vatandaş indirimli olarak ya da ücretsiz olarak araçlara binebilecek. Geçtiğimiz yıllarda kovid 19 pandemisinin ardından minibüs esnafları daha düşünülerek kurumsal olarak bir çatı altında toplanılması kararı alındı.

Bu uygulama sayesinde birçok yenilik de İzmir’in Yeni Foça ilçesine gelmiş oldu. Toplu taşıma araçlarında Türkiye’de örneği olmayan ve uygulanacak uygulama ile 4 ilçesi Bu proje kapsamında aktifleştirilecek. Tüm alanlarda olduğu gibi iz taşıt projesi de kooperatif alanında ne kadar büyük yol kat edildiğinin kanıtı olarak karşımıza çıkıyor.

Ortalama olarak 4 yıl öncesinde uygulamaya konulan Bu proje sayesinde yakın ilçelere güvenli konforlu ve aynı zamanda da çok ekonomik fiyatlarla toplu ulaşım imkânının sağlanmış olduğu bilgisi de paylaşıldı. Daha önceden nakit olarak işleyen sistem artık İzmir’im kart sistemi ile işlemeye devam edecek ve birçok açıdan kolaylık sağlayacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.