Toki Paraları İade Etmeye Başladı! Sizde Başvuru Yapın Paranızı Geri Alın! Süresini Kaçırmayın

Toki Paraları İade Etmeye Başladı! Sizde Başvuru Yapın Paranızı Geri Alın! Süresini Kaçırmayın
Toplu konut idaresinin 79 ili kapsayan projesi ile birçok vatandaş ev sahibi olma hayali içerisine girdi. Çevre şehircilik ve iklim değişikliği bakanı görevinde bulunan Sayın Murat Kurum ise TOKİ başvuruları için geri ödemeler konusunda bilgi paylaştı.

Toplu konut idaresinin 79 ili kapsayan projesi ile birçok vatandaş ev sahibi olma hayali içerisine girdi. Çevre şehircilik ve iklim değişikliği bakanı görevinde bulunan Sayın Murat Kurum ise TOKİ başvuruları için geri ödemeler konusunda bilgi paylaştı. Bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda birçok vatandaş toplu konut idaresi grubundan ev alabilmek için başvuru yaptı ve başvuru yapma esnasında belirli bir miktar parayı bankaya yatırdı.

Çoğu vatandaş hak sahibi olamazken yatırmış oldukları paranın iadesini nasıl alacaklarını kara kara düşünmeye başladı. TOKİ ücret iadesinin başvurusu nereden yapılacak ve adım adım hangi işlemler yapılacak haberimizde bulabilirsiniz.

Çekilişler 2023 Mart Ayı Sonunda Bitecek

Çevre şehircilik ve iklim değişikliği bakanlığı Sayın Murat Kurum geçtiğimiz Eylül ayında konut fiyatlarındaki artış oranlarının yüksekliğine dikkat çekerek sosyal konut projesi başlatmıştı. Türkiye’de bulunan Dar gelirli ve orta gelirli bulunan vatandaşlar için ev sahibi olmalarının önü açılmıştı. Başvuran vatandaşların talepleri doğrultusunda elektronik olarak alınan ve çekiliş sonuçlarının Mart 2023 ayının sonuna kadar belli olacağı konusunda bakanlık yeni açıklamalarda bulundu.

Sayın Kurum toplu konut idaresindeki evlerle ilgili kurallara değindi ve kura çekimlerinin tamamlanmak üzere olduğunun bilgisini paylaştı. İlgili bakanlık vatandaşların başvuru esnasında Ödemiş oldukları 500 TL’yi tekrardan nasıl geri alabilecekleri konusunda detaylara değindi. 2023 Mart ayının sonuna gelindiğinde TOKİ çekilişlerinin biteceğine değinen sayın kurum 79 ilde şu an için çekilişlerin bittiğini ve hak sahiplerine ulaştığını ifade etti.

TOKİ projesi içerisinde 250.000 adet konut inşaat edilecek ve kura çekilişlerinin ardından çekilişte ismi çıkmayan vatandaşların 500 TL’sini nasıl alınacağı konusunda araştırmalarda yer alıyor. TOKİ’ye başvuru esnasında yatırılan 500 TL Ziraat Bankası ve Halk Bankası aracılığı ile hak sahibi olamayan vatandaşlara tek tek iade edileceği açıklandı. Başvuru kişilerinin işte cep telefonları ve sosyal güvenlik numaraları ile birlikte bilgilerini bankadan paylaşarak 500 TL’sini alabilecekleri de vurgulandı. Belirli evraklar banka şubelerine gidilip ibraz edildiği takdirde TOKİ kurasında isim okunmadı ise 500 TL para iadesi hemen yapılıyor.