Sıfır Faizli 36 Ay Vadeli 1 Yıl Geri Ödemesiz 50 Bin TL Kredi Veriliyor! Kimleri Kapsıyor

Sıfır Faizli 36 Ay Vadeli 1 Yıl Geri Ödemesiz 50 Bin TL Kredi Veriliyor! Kimleri Kapsıyor
Kadın kooperatif kredisi devreye sokuldu. Üstelik faizsiz ve 36 ay boyunca ödeme fırsatı ile 50.000 TL kredi veriliyor.

Kadın kooperatif kredisi devreye sokuldu. Üstelik faizsiz ve 36 ay boyunca ödeme fırsatı ile 50.000 TL kredi veriliyor. Kredi paketine bakan nebati sıfır faizli olarak 36 ay vadeli ödemeli olarak sunuyor ayrıca bir yıl boyunca herhangi bir şekilde taksit ödemesi yapılmayacak. 50.000 TL tutarındaki bu krediye kadınları desteklemek için verileceği duyuruldu. Kadın girişimcileri desteklemek adına Kredi paketi devreye sokuluyor.

Nurettin Nebati Son Dakika Olarak Açıkladı

Hazine ve maliye bakanı görevinde bulunan Nurettin Nebahati son dakika bir açıklaması ile birlikte Kredi imkânın da hizmete soktuklarını anlattı. Alınan bu yepyeni kararları duyuran ve yeni gelişmeleri de aktarmaya çalışan bakan Nurettin nebati kadın kooperatif Kredi sağdı altında verilecek olan ve kadınların kooperatiflerinin destekleneceğini duyurdu.

Açıklamalar neticesinde sağlanacak olan o kadın kooperatiflerinin kredisinin Bir yıl boyunca herhangi bir şekilde taksit ödemesinin olmayacağını da bahsetti. Bir yıl geri ödemesiz olmak üzere 50.000 liraya kadar kredi desteği sunulacak. Bunun için ise belirli şartlar aranmakta. Bu kredinin hangi bankalar üzerinden yapılacağı da merak konusu olmaya başladı.

Kadın Kooperatif Kredisi İçin Aranan Şartlar

Kadın kooperatif kredisinden faydalanmak için ise aranan şartlar belirlenmiş durumda. Konu ile alakalı olarak bakan Nurettin nebati depremden etkilenmiş olan şehirlerimizde daha önceden faaliyet gösteren kadın kooperatiflerine yönelik olarak 0 faiz ile işletme harcamalarında da kullanma şartıyla en üst limiti 50.000 TL olan Kredi imkânının sunulduğunu açıkladı.

Deprem bölgelerinde faaliyet göstermiş olan toplam 143 kadın kooperatifinin bu krediden istifade edebileceğini ve bu krediyi herhangi bir şekilde 1 yıl boyunca geri ödemesiz olarak kullanacaklarını anlattı. Kredi ödeme döneminin de 36 aya yayıldığını müjdeledi. Bu kapsam çerçevesinde depremden etkilenen şehirler ile sınırlı olmak üzere 12 ay boyunca herhangi bir şekilde ödeme istenmeyecek ve 36 ay vadeli olarak sıfır faizli krediyi taksitlendirilebilecek.

Krediler Ne Şekilde Ödenecek

Kadın kooperatif kredisine ilişkin olarak ödeme tablosu da oluşturuldu. Buna göre 3 yıl boyunca ve sıfır faizli olacak şekilde 50.000 TL kredi çekiminin hemen ardından bir yıl geçtikten sonra taksit ödemelerine başlanacak. Taksi tutarları ise 1388 TL tutarında olacak. 1 yıl boyunca herhangi bir ödeme alınmadıktan sonraki 3 yıl içerisinde yani toplamda 4 yıl boyunca bu Kredi tamamlanacak. Kredinin hiçbir şekilde faizsiz olması da çok büyük bir avantaj sağlayacak.