PTT Personel Alım İlanını Yayınladı! İlk İşe Başlayanlar Yüksek Maaş Alacak! Alım Sınırlı Yapılacak!

PTT Personel Alım İlanını Yayınladı! İlk İşe Başlayanlar Yüksek Maaş Alacak! Alım Sınırlı Yapılacak!

Uzun süreden beri beklenen PTT personel alım ilanı haberleri merak içerisinde araştırılıyordu. Belirli yaş kriterlerini ve şartları sağlayan personel adayları yayınlanacak olan ilana başvuru yapabilecekler.

Uzun süreden beri beklenen PTT personel alım ilanı haberleri merak içerisinde araştırılıyordu. Belirli yaş kriterlerini ve şartları sağlayan personel adayları yayınlanacak olan ilana başvuru yapabilecekler. Devlet kurumları yavaş yavaş personel alım ilanlarını yayımlamaya başladı ve halen daha devam ediyorlar. 2023 yılının ocak ayından itibaren Mart ayına gelindiğinde de yavaş yavaş artık personel alım ilanları duyurulmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde kültür ve turizm bakanlığı yeni bir durum yayınladı ve bu hafta da yine birçok üniversite personel alım ilanlarını ardı arkasına yayımlamaya başladı.

PTT Personel Alım İlanının Ne Zaman Yayımlayacak

Birçok devlet kurumu personel alım ilanını yayınlamaya devam ederken gözler PTT’nin personel alım ilanına çevrilmiş durumda. Uzun süreden beri alım ilanı beklenmiş olan kurum ile ilgili internet üzerinden birçok araştırma yapılıyor. 2022 yılında PTT’nin açıklamalarının hemen ardından 2 yılda toplamda 55.000 kişiyi istihdam edeceği söylentileri yayılmaya başlamıştı.

Bu haberle birlikte uzun bir süreden beri iş arayan vatandaşlara yeni bir ümit doğmuş ve PTT’nin alım ilanı beklenmeye başlanmıştı. İş alın ilanı ile herhangi bir tebliğ yayımlanmayan PTT’nin ne zaman personel alacağı kaç adet alacağı ve hangi bölgeleri alacağı ise bilinmiyor. Dikkatler PTT yetkililerinin yapacağı açıklamalara çevrilse de 2023 yılının Mart ayına gelindiğinde halen daha bir ilanın aktif olmadığı görülüyor. Bir süreden beri faaliyet alanlarının epey gelişmesi ile dikkatleri üstüne çekmeyi Başaran PTT hemen hemen her yıl az da olsa mutlaka alım yapıyordu.

2 yılda bir alım yapacağı bilinen PTT’nin Bu yıl alım yapacağı söylentileri dolaşıyor ve deprem ya da seçim nedeniyle alımların bir süre ertelenebilme ihtimali de gözlerinde bulunduruluyor. Tahminlere göre toplamda 55.000 kişinin bir kısmının Bu yıl başka kısmının da diğer yıl alınabileceği de düşünülüyor. Kariyer siteleri üzerinden her yıl çeşitli kategorilerde personel alımı yapan PTT toplu olarak memur alımı yaptığı biliniyor.

PTT kamu personeli seçme sınavının dışında kendi bünyesinde yapmış olduğu sınavlarla da personelini alabiliyor. Alım ilanı geldikten sonra sınav ücretini ödeyen ve belirli şartları sağlayan personel adayları içerisinden PTT bünyesine personel alım ilanı yapılabiliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum