Prof. Dr. Naci Görür' den MEB'e ders önerisi

Prof. Dr. Naci Görür' den MEB'e ders önerisi
İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Maden Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümünde öğretim üyesi olan Görür, Milli Eğitim Bakanlığı'na MEB'e ders önerisinde bulundu.

Türkiye'de 6 Şubat tarihinde yaşanan deprem felaketi sonrasında adını sık sık duyduğumuz deprem bilimci akademisyen Prof. Dr. Naci Görür' den MEB'e ders önerisi geldi.

Sık sık ekranlar karşısında halkı bilgilendiren Naci Görür sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Milli Eğitim Bakanlığına ders önerisinde bulundu. Görür, MEB'e seslenerek, ortaokul ve liselerde jeoloji ve coğrafya derslerinin yeninden temel ders olarak eklenmesini talep etti. Bu çalışma ile birlikte halkın deprem konusunda bilginlenmesini ve deprem kültürünün oluşmasına katkı olacağını aktardır.

Prof. Dr. Naci Görür'ün paylaştığı mesaj şu şekilde ;

"Sayın Milli Eğitim Bakanımıza bir öneride bulunmak istiyorum: Lütfen ortaokul ve liselere jeoloji ve coğrafya derslerini temel dersler olarak yeniden koyunuz. Bunun halkımızın deprem konusunda bilgilenmesine, bilinçlenmesine ve deprem kültürü edinmesine katkısı büyük olacaktır."