Orman Genel Müdürlüğü 48 Personel Alımı Yapacak! Kimler Hangi Şartlara Göre Alınacak

Orman Genel Müdürlüğü 48 Personel Alımı Yapacak! Kimler Hangi Şartlara Göre Alınacak

Orman genel müdürlüğü tarafından 48 adet personel alınacağı duyuruldu. Genel müdürlük tarafından internet sitesi üzerinden yapılan duyuru ile birlikte farklı branşlardan personel alım ilanı yayınlandı.

Orman genel müdürlüğü tarafından 48 adet personel alınacağı duyuruldu. Genel müdürlük tarafından internet sitesi üzerinden yapılan duyuru ile birlikte farklı branşlardan personel alım ilanı yayınlandı. Son dönemlerde iş arayan vatandaşların internet üzerinden iş başvurusu yaptıkları ve bu konuda araştırma yaptıkları biliniyor.

Belirli branşlardan mezunu olan ve belirli şartları taşıyan adaylar personel olmaya hak kazanabilecekler. Adaylar ise KPSS üzerinden en az 60 puan alması bekleniyor. Orman genel müdürlüğü personel ihtiyacını İŞKUR üzerinden alım yaparak tamamlayacak. Toplamda 48 ilden bünyesine personel alımı yapacağını resmen duyurdu. Başvuruların nasıl olacağı ise Orman Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinde ayrıntılı bir şekilde duyuruldu.

Orman Genel Müdürlüğü İŞKUR Üzerinden Personel Alıyor

Orman Genel Müdürlüğü tarafından alınacak olan personeller Türkiye İş Kurumu üzerinden ilana çıkacak. İŞKUR’un Kendi resmi internet sitesine girerek Orman Genel Müdürlüğü’nün personel alım ilanını inceleyebilirsiniz. Personel alım ilanı için ayrıntılı olarak gereken şartlar yer almakta. Personel alımı kısa bir süre önce açıklandı ve başvuru tarihleri de netlik kazandı.

Başvuru tarihi 1 Mart 2023 tarihinden sonra başlamış olup 14 Mart 2023 tarihinde de son bulacak. Az bir sürenin kaldığı şu günlerde bir an önce başvuru yapmak gerekiyor. Orman Genel Müdürlüğü’nün açıklamış olduğu şartları sağlayan personel adayları İŞKUR üzerinden ilgili alım ilanına başvurabilecekler. Başvuru için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma şartı ile birlikte 18 yaşını doldurma şartı da aranacak.

Kamu personeli seçme sınavına girmiş olmak ve en az 60 puana ulaşmış olmak da aranıyor. Toplamda Türkiye geneli bakıldığında 48 ilde orman genel müdürlüğü alım yapacak ve bu şartları sağlayan kişiler arasından tercih yapacak. Adaylar ise İŞKUR üzerinden hazırlanan bir değerlendirme sistemine göre değerlendirmeye tabi tutulacak uygun olan personel adayları sözlü veya yazılı sınava tabi tutulacaklar. İŞKUR’un kendi resmi internet sitesi üzerinden yapılacak. Belirlenen tarihler dışında herhangi bir şekilde başvuru kabul edilmeyecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.