Öğretim görevlisine, rektörlükten uzaklaştırma kararı! FLAŞ HABER!

Öğretim görevlisine, rektörlükten uzaklaştırma kararı! FLAŞ HABER!
Sosyal medya ayağa kalktı! Flaş haber! Öğretmen, depremzede öğrencisine ne dedi? Tepkiler çığ gibi yağdı!

Depremzede öğrenci ve öğretmeni arasında geçen şaşırtıcı diyalog sosyal medyada dikkat çekti ve tepkilere neden oldu! Bunun üzerine sosyal medya gücünü bir kez daha göstermiş oldu. İşte ikili arasında geçen konuşma ve rektörlüğün kararı.

Malatya’da depremi yaşayan ve derse çevrimiçi katılan depremzede öğrenci, öğretmeninden aldığı yanıt karşısında büyük bir şaşkınlık yaşadı. Öğretmeninin kendisine verdiği ödevi deprem sebebiyle yapamayacağını söyleyen ve bölgedeki durumu anlatmaya çalışan öğrencinin aldığı karşılık sosyal medyada hızla yayıldı. Öğretim görevlisi ve öğrenci arasında geçen diyalog tepki topladı. Öğretim görevlisinin öğrencisine karşı tavrı ve söyledikleri tepki çekti.

Öğretim görevlisi ‘SANKİ ATOM BOMBASI ATTILAR’ dedi!

Malatya’da depremi yaşayan bir öğrenci online ders esnasında öğretmenine kendisine verdiği ödevi yapamayacağını anlatmaya çalıştı. Bir firmanın insan kaynakları birimi ile yapması gereken röportajı deprem sebebiyle yapamayacağını söyleyen öğrenci, öğretmeninden ‘Sanki atom bombası attılar’ yanıtını aldı. Kahramanmaraş merkezli depremlerden en çok etkilenen illerden biri olan Malatya’daki son durumu anlatmaya çalışan ve kalacak yeri olmadığını söyleyen öğrenci bu cevap üzerine şaşkınlığını da gizleyemedi. Düzce Üniversitesi’nde görev yapan öğretim görevlisi hakkında rektörlük tarafından inceleme başlatıldığı açıklanmıştı.

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ’NDEN ŞU ŞEKİLDE BİR AÇIKLAMA YAPILDI

Öğretim görevlisine rektörlükten uzaklaştırma kararı2

Düzce Üniversitesi Rektörlüğü, söz konusu öğretim görevlisi hakkında inceleme başlatıldığını duyurdu. Bu açıklamanın ardından yeni bir basın açıklaması daha yapan ve söz konusu öğretim görevlisi hakkında alınan yeni kararı duyuran Düzce Üniversitesi Rektörlüğü, ‘Bir öğrencimizle öğretim üyemiz arasında uzaktan eğitim dersi esnasında gerçekleştiği anlaşılan ve tasvip etmemiz mümkün olmayan diyalog sebebiyle, ilgili öğretim üyesi hakkında Rektörlüğümüz tarafından soruşturma başlatılarak görevinden uzaklaştırılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.’ ifadelerine yer verildi.