Necmettin Erbakan Üniversitesi Personel Alımı İlanı Yayınladı! İş Arayanlar İçin Büyük Fırsat! Şart Yok

Necmettin Erbakan Üniversitesi Personel Alımı İlanı Yayınladı! İş Arayanlar İçin Büyük Fırsat! Şart Yok

Devlet üniversiteleri dönem dönem kendi personel açıklarına göre ilanlarını yayınlamaya devam ediyor.

Devlet üniversiteleri dönem dönem kendi personel açıklarına göre ilanlarını yayınlamaya devam ediyor. Şu sıralar birçok üniversitenin personel ihtiyacına göre lise, ön lisans ve lisans mezunları arasından tercih yaparak puanlara göre sıralamalar belirlenir. Necmettin Erbakan üniversitesi ise son çıktığı ilanda 770 sözleşmeleri personelin alımını yapacağını duyurdu.

Birçok Alanda İstihdam İmkanı

Devlet memurları kanununda belirtilen 4. maddenin (B) fıkrasına göre ilana çıkan Necmettin Erbakan Üniversitesi memur alımlarını sözleşmeli olarak ilan etti. Kadroludan farklı olarak ilan edilen sözleşmeli personel alımı için 2022 KPSS B grubu esas alınarak yapılması istenen personellerin hangi branşlarda hizmet vereceği de üniversite tarafından ilan edildi. Puan sıralamasının baz alınacağı sözleşmeli personel alım ilanında lise, ön lisans ve lisans bölümleri için geçerli olan puan statülerinden tercih yapılması önemle belirtildi.

Genel şartlarının ayrıntılı bir şekilde ifade edildiği sözleşmeli personel alımı ilanında birinci şartın Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olunması olduğu açıkça yer aldı. Türk Ceza Kanunda yer alan 53. maddede belirtilen hususların dışında kalınmasının da ilanda açıkça ifade edildiği görüldü. Erkek bireyler için askerlik ilişiğinin olmaması da genel şartlar içerisinde yer aldı.

Sözleşmeli Personel Alımı İçin Özel Şartlar

Necmettin Erbakan Üniversitesinin açmış olduğu sözleşmeli personel alımı ilanı için genel şartların yanında bazı özel şartlarında olduğu ilan metninde yer aldı. Başvuru tarihi itibariyle 18 yaşından büyük olunması ve herhangi bir kurumdan emekli olunmaması şartlarının özel şartlar içerisinde olduğu görüldü. Özel Güvenlik yani koruma görevlileri için belirtilen kimlik koşulları ve boy kilo gibi hususlarında özel şartlar içerisinde üniversite tarafından ilan edildiği açıkça belirtildi.

Resmi Gazetede yayınlanmasından sonra 15 gün süresinin bulunduğu sözleşmeli personel alımı ilanı için istenen belgelerde ayrıca ifade edildi. Kimlik fotokopisi, 2022 KPSS sonuç belgesi, askerlik ilişiği ile ilgili belge, diploma ya da geçici mezuniyet belgesi, hizmet dökümü istenen personel ilanları için SGK'dan alınmış hizmet dökümü, şoför ilanı için sürücü belgesi ve koruma görevlileri için özel güvenlik kimlik kartı istenen belgeler arasında bulunuyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.