Mart Ayı Zamlı Ödemeler Hesaplara Gönderildi! Bakanlık Açıklama Yaptı

Mart Ayı Zamlı Ödemeler Hesaplara Gönderildi! Bakanlık Açıklama Yaptı

Dar gelirli vatandaşlara destek olma amacı ile her yıl düzenli olarak aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yeni projelerini gündeme getiriyor.

Dar gelirli vatandaşlara destek olma amacı ile her yıl düzenli olarak aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yeni projelerini gündeme getiriyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından üstlenilen bu durum maddi anlamda sıkıntı yaşayan vatandaşların adeta yarasına çare oluyor. Destek ödemeleri için ise belirli şartları taşımak aynı zamanda verimliler tarihler aralığında gerekli evraklar ile birlikte başvuru yapmak gerekiyor.

Destekler kimi zaman 2 ayda bir hesaplar aktarılırken kim zaman da aylık olarak düzenli bir maaş yardımı yapılıyor. Kimi zaman da tek sefer olmak üzere verilen bu destekler sayesinde birçok vatandaş ekonomik anlamda rahat bir nefes alabiliyor. Bu destek ödemelerinden bir tanesi var ki o da 65 yaş aylığı.

65 Yaş Aylığını Kimler Alıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından maddi imkansızlıklar dahilinde yaşamaya çalışan vatandaşlara yönelik olarak birçok destek paketi sunuluyor. Bu destek paketlerinden bir tanesi de 65 yaş aylığı. Bu aylığa hak kazanan vatandaşlar her ay düzenli olarak hesaplarında belirli miktar maaşı görebiliyor. Her ay düzenli olarak yatırılan 65 yaş aylığı ödemesi Mart Haziran Eylül ve aralık ayları olmak üzere toplamda 3 aylık periyotlar halinde toplu bir şekilde hesaplara aktarılıyor.

Mart 2023 dönemindeki 3 aylık periyot sürecin sonunda da hesaplanan maaşlar geçtiğimiz günlerde hesaplara aktarıldı. Bununla ilgili olarak aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı görevinde bulunan Sayın Derya Yanık Mart ayına ilişkin olarak 2,7 milyar TL tutarında 65 yaş aylığı ve engelli aylığına kazanan vatandaşların hesaplarına yatırıldığını hatırlattı. 65 yaş aylığını ise her 65 yaşında olan vatandaşlar alamıyor. Bunun için ise belirli şartlar gerekiyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından istenen özelliklerden birisi de 65 yaş sınırını doldurmuş olmak, herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan ya da BAĞ-KUR’dan veyahut da emekli sandığından herhangi bir şekilde aylık almıyor olmak. Sosyal Güvenlik Kurumuna herhangi bir şekilde prim ödememiş olmak. En önemlisi 2022 sayılı olan kanunda muhtaçlık sınırından az miktarda geliri olmak ve maddi imkânsızlık durumunu valilikler ya da kaymakamlıklarca tespit edilmiş olması. Bununla birlikte 65 yaşını dolduran vatandaşlar bu yardım talebinde bulunabiliyorlar.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum