Mart Ayı Ödemeleri Hesaplara Yatırıldı! Hesabınızı Kontrol Edebilirsiniz

Mart Ayı Ödemeleri Hesaplara Yatırıldı! Hesabınızı Kontrol Edebilirsiniz

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Türkiye’de birçok maddi anlamda durumu olmayan vatandaşları yönelik olarak yardımlarını peşe sıra açıklıyor ve günü gününe ödemeye devam ediyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Türkiye’de birçok maddi anlamda durumu olmayan vatandaşları yönelik olarak yardımlarını peşe sıra açıklıyor ve günü gününe ödemeye devam ediyor. Geliri düşük olan bireylere ve ailelere yönelik olarak destek amaçlı çeşitli ödemelerle gündeme geliyor.

Söz konusu verilen bu destekler belirli şartlara sahip olan kişilere doğrudan banka hesaplarına yatırılırken bakanlık tarafından da bu bilgiler zaman zaman paylaşılıyor. Mart ayının gelmesi ile birlikte evde bakım aylığı ödemesinin de ne zaman yapılacağı konusunda internet üzerinden araştırmalar başladı.

Evde Bakım Aylığı Ne Kadar Yatacak

Evde bakım aylığı ve aynı zamanda sosyal destek ödemeleri geçtiğimiz Ocak ayı itibari ile memur maaş zam oranına göre belirli bir artışı da yaşamış durumdaydı. Yapılan zam ile birlikte evde bakım aylığının ödemesi toplamda 4336 TL gibi yüksek bir rakama kadar ulaştırıldı. Aile ve Sosyal politikalar bakanlığı tarafından sağlanan bu evde bakım aylığı almak için belirli şartları sağlamak ve belirli tarih aralığında belirli evrakları ibraz etmek gerekiyor.

4336 TL’ye yükseltilen evde bakım aylığı ödemesi birçok vatandaşı maddi anlamda rahatlatıyor. Aylık bağlanacak kişilerin ağır engelli raporunun olması hastalığın nedeni ile tuvalet beslenme giyinme temizlik gibi kendi özel ihtiyaçlarını tek başına karşılayamaması gibi durumlarında bağlanan bir aylık olarak biliniyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından sağlanan bu hizmet düzenli olarak banka hesaplarına aktarılıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığı ile yatırılan bu evde bakım aylığı her ayın 15’i ile 31’i arasında hak etmiş olan vatandaşlara yönelik olarak hesaplara aktarılıyor. Mart 2023 tarihine gelindiğinde de yine 15’i ile 30 arasında ödeneceği düşünülüyor.

Evde Bakım Aylığı Nasıl Alınır

Evde bakım aylığı almak için öncelikli olarak aile ve Sosyal hizmetler Bakanlığı’nın internet sitesi üzerinde yayınlanan formu doldurmak T.C. kimlik numaraları ile başvurmak gerekiyor. Ayrıca engelli olan kişilere ve bakı evde bakıma muhtaç olan kişilere bakmakla yükümlü olan vatandaşların bu masrafları karşılamaları için yatırılan engelli maaşı her ayın 15’i ve 31’i arasında ilgili hesaplara aktarılıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.