KPSS Başvuru Tarihleri Ne Zaman? KPSS Başvuru Ücreti Ne Kadar?

KPSS Başvuru Tarihleri Ne Zaman? KPSS Başvuru Ücreti Ne Kadar?

KPSS başvuru tarihleri ÖSYM takvimi içerisinde belli oldu. Buna göre farklı eğitim grupları ve farklı bazı meslek grupları için KPSS başvuru tarihleri, sınav tarihleri ve sınav sonuç tarihleri farklılık gösteriyor. Bu aşamada Lisans, ön lisans, ortaöğretim mezunları, öğretmenlik alan bilgisi testi ve din hizmetleri alan bilgisi testi için farklı sınavlara girecek olan adayların kendileri için belirlenmiş başvuru tarihlerini kaçırmamaları, sınava girmeleri açısından büyük öneme sahip.

KPSS başvuru tarihleri, takvimlerin Mayıs ayına doğru ilerlediği bugünlerde pek çok kişi tarafından araştırılıyor. Kamu Personeli Seçme Sınavı için başvurular farklı gruplar tarafından farklı tarihlerde yapılacak. Aynı durum sınav ve sonuç tarihleri için de geçerli olacak. Gruplar, sınava girecek adayların mezun oldukları okula ve seçmek istedikleri mesleklere göre farklılık gösteriyor.

KPSS başvuru tarihleri ÖSYM takvimi içerisinde paylaşılmış durumda. Aynı takvimde sınav tarihleri ve sonuç tarihleri de yer alıyor. Ve bu tarihler öncelikli olarak adayların ders çalışma sürecini; sonrasında da kariyer planlarını önemli ölçüde etkiliyor. Fakat her şeyin öncesinde başvuru tarihlerinin kaçırılmaması en büyük önemi arz ediyor.

KPSS Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

KPSS başvuru tarihleri ne zaman? ÖSYM takvimi ve eğitim durumuna göre belirlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı başvuru tarihleri şu şekilde:

• KPSS 2024 Lisans ve ÖABT (Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi) başvuru tarihleri : 3 - 15 Mayıs 2024

• KPSS Ön Lisans başvuru tarihleri : 13 Haziran - 2 Temmuz 2024

• KPSS ortaöğretim başvuru tarihleri : 18 - 30 Temmuz 2024

• KPSS DHBT (Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi) başvuru tarihleri : 9 - 15 Ağustos 2024

KPSS Başvuru Ücreti Ne Kadar?

KPSS başvuru ücreti henüz ÖSYM tarafından açıklanmadı. KPSS Başvuru tarihleri içerisinde mutlaka ücret açıklaması yapılacaktır. Meb hocam olarak bilgileri elimize ulaştıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.