KPSS 50-55-60 Alanları Sevindirecek Haber! Mülakatsız Yeni Memur Alımları Açıklandı! Kimler Nasıl Başvuracak

KPSS 50-55-60 Alanları Sevindirecek Haber! Mülakatsız Yeni Memur Alımları Açıklandı! Kimler Nasıl Başvuracak

KPSS’ye girmiş ve belirli puan sınırını geçmiş olan adaylar arasından mülakatsız olmak üzere personel alımı yapılacağı ilanın duyuruldu.

KPSS’ye girmiş ve belirli puan sınırını geçmiş olan adaylar arasından mülakatsız olmak üzere personel alımı yapılacağı ilanın duyuruldu. Kamu üniversitesi aracılığı ile KPSS puanı 50 60 ve 65 puan almış olan kişiler arasından alım yapılacak. Personel adayları lise önlisans ve lisans seviyelerinden mezun olma şartı da aranıyor. Memur alımı için sadece KPSS taban puanları ve mezuniyet yeterli olmuyor. Resmi olan açıklanan özellikleri barındıran kişiler arasından memur alımı yapılacağı da duyuruldu.

Hakkâri üniversitesi rektörlüğü aracılığı ile bünyesine personel alımı yapacağını duyurdu. Çok memurlukta mülakat sistemi uygulanmasının aksine Hakkâri üniversitesi tarafından açıklanan ilanda herhangi bir şekilde mülakat yapılamayacağını duyurdular. Kamu personeli seçme sınavı puanı arasından Üstün puana göre seçilerek 20 adet personel alınacağı duyuruldu.

Hakkâri Üniversitesi’nde Memur Olmak İçin Hangi Şartlar Gerekiyor

Kamu personeli olmak için Hakkâri Üniversitesi birçok özelliği de internet sitesi üzerinden yayınladı. Buna göre 657 sayılı devlet memurları kanunu 48 sayılı maddesi gereğince belirtilen şartları taşıyor olmak ve tercih hem pozisyon karşısında yer almış olan özel şartları taşıyor olmak gerekiyor. 2022 yılında yapılan KPSS b grubunda sınava girmiş olmak gerekmekle birlikte lisans düzeyleri için kpssp3 ve önlisans düzeyi için de kpssp93 puanı esas alınacak.

Ortaöğretim düzeyinde kamu personeli seçme sınavına giren kişilerden kpssp94 puanı hesaplanarak aday listesine dahil edilecek. İlana başvuracak olan adayların ise KPSS puanları ile birlikte başvurduğu ilanın KPSS türüne uygun bir şekilde başvuru yapması gerekiyor. Bunun yanı sıra herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emekli olmak ya da herhangi bir şekilde yaşlılık aylığı almıyor olmak gerekiyor. Her memurlukta olduğu gibi görevini yapmasına engel bir hastalığının da bulunmaması önem taşıyor.

Başvurulacak olan büro personeli ve koruma güvenlik görevlisi kadrosu için ise özel bir yaş şartı aranıyor bu yaş son başvuru tarihi itibariyle 40 yaşını aşmamış olmak olarak resmi açıklamada yer alıyor. Hakkâri Üniversitesi resmi internet sitesi üzerinden yer alan ilanı dikkatli bir şekilde inceleyerek uygun olan adayların başvurması önem arz etmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.