Kiracılara Müjde! 3500 TL Kira Yardımı Yapılacak! Herkes Yararlanacak! Başvurunuzu Hemen Yapın

Kiracılara Müjde! 3500 TL Kira Yardımı Yapılacak! Herkes Yararlanacak! Başvurunuzu Hemen Yapın

Bakan Kurum’dan kiracı olan kişilere ve depremden etkilenenlere yönelik olarak 3500 TL kira yardımı verileceğini duyuruldu.

Bakan Kurum’dan kiracı olan kişilere ve depremden etkilenenlere yönelik olarak 3500 TL kira yardımı verileceğini duyuruldu. Başvuru yapan herkese kira yardımı olarak 3500 TL tutarında destek sağlanacak. 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkez üssü yaşanan deprem felaketinin ardından tüm yurtta hızlı bir şekilde yaralar sarılmaya devam ediyor.

Devlet ise boş durmayarak depremden zarar gören vatandaşların maddi anlamdaki telafilerini gidermeye çalışıyor. Bir adım daha atarak kentsel dönüşüm ile ilgili yeni gelişmeler yaşandı.

Kentsel Dönüşüm Çalışmaları Hızlı Bir Şekilde Devam Ediyor

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş’ta meydana gelen bir toplamda 11 ile etkisi altına alan doğal afet nedeniyle birçok vatandaşımız hayatını kaybetti. Depremden herhangi bir şekilde Hayati zarar görmeyen vatandaşlar ise yaşam savaşı vererek büyük zorluklar içerisinde hayatın devam ettirmeye çalışıyor. Devlet ise kentsel dönüşüm çalışmaları neticesinde çok hızlı bir şekilde adım atarken yeni bir karar alarak şehircilik ve iklim değişikliği bakanı olan Murat kurum açıklamalarda bulundu.

Seçim öncesinde yapılmış olan bu sevindirici gelişme ile kira yardımı 3.500 TL’ye kadar çıkarıldı. Depremin vurduğu illerde yaşanan krizin ardından konut ile ilgili projelerde çok büyük adımlar atıldı ve bakan Murat kurum yıkılmayan binaların %20’sinin de yıkılması gerektiğini bildirdi. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bu binalar ile ilgili güçlendirme işinin yapılmasını istemedi ve orta hasarlı aynı zamanda ağır hasarlı binaları yıkalım talimatında bulundu. Yeni binaları yapıp vatandaşa teslim edileceği yönü de açıklamalarda bulunuldu.

Orta hasarlı olan binaların da ağır hasar kategorisine geçtiğini kabul ettiler. 653.000 bağımsız yapıya yaparak ilgili vatandaşlara tesliminin yapılacağını duyurdu. Deprem felaketinin ardından toplu konut idaresi ‘ne ait konutların herhangi bir şekilde yıkılmamış olduğunu vurgulayan bakan Murat kurum ise 11 ilde toplamda 143 bin TOKİ konut bulunduğunu ve bir tanesini dahi vatandaşların burnu bile kanamadan depremi atlattıklarını ifade etti. Yeni yapılacak olan binalarda da TOKİ’deki gibi aynı özenin gösterilmesi bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.