Kamu Hastaneleri KPSS'den 55 Puanla Personel Alımı Yapıyor! Başvurular Başladı

Kamu Hastaneleri KPSS'den 55 Puanla Personel Alımı Yapıyor! Başvurular Başladı

Geçtiğimiz günlerde kamu hastanelerinde yaşanan personel açığı nedeniyle acil eylem planı neticesinde KPSS'den 55 puan ve üzerinde alanlardan kamu hastane personeli alımları yapılacağı duyuruldu.

Geçtiğimiz günlerde kamu hastanelerinde yaşanan personel açığı nedeniyle acil eylem planı neticesinde KPSS'den 55 puan ve üzerinde alanlardan kamu hastane personeli alımları yapılacağı duyuruldu. Çarpıcı detaylar haberimizde...

Memur adayları bu habere çok sevindi. 55 puanla kamu hastanesinde hastane personeli olma yolu birçok aday için umut kapısı oldu. Harran Üniversitesi'nde kamu personeli alımları ile ilgili KPSS puanı 55 ve üzeri olan vatandaşlarla görüşmeler yapılacak. Peki adayların taşıması gereken şartlar nelerdir? Kamu hastaneleri 55 KPSS puanıyla hangi koşullar altında hastane personeli alacak? Hemşire, mühendis, büro personeli, güvenlik ve koruma görevlisi, temizlik personeli ile hemşire ve diğer sağlık teknisyenleri alınacak.

KPSS 55 Puanla Kamu Hastaneleri Personel Alacak

Son gelişmelere göre;

· 30 hemşire

· 1 fizyoterapist

· 14 sağlık teknisyeni

· 20 büro elemanı

· 20 temizlik görevlisi

· 20 koruma ve güvenlik elemanı

· 3 röntgen teknisyeni kamu hastanelerine KPSS 55 puan ve üzerinde olan kişiler tarafından başvurular alınacak.

Yukarıda sayılan mesleklerde lisans ya da ön lisans şartı mevcut. Ayrıca alanında en az 1 yıl çalışma tecrübesi de istenmekte. Temizlik görevlisi alımları için KPSS 55 puan şartının yanında lise diploması da gerekmektedir. Alınan son bilgilere göre hemşire alımlarında da sağlık meslek lisesi çıkışlılar kabul ediliyor.

Kamu Hastaneleri Memur Alım Şartları

KPSS puanı 55 ve üzerinde olanlar kamu hastanelerinde memur olmak için başvuru yapabilecek. Son gelişmelere göre hastaneler hemşire, fizyoterapist başta olmak üzere radyoloji teknisyeni, büro elemanı, koruma ve güvenlik görevlisi ile temizlik personeli alımları için düğmeye bastı. Mühendis alımlarında ise yalnızca Biyomedikal Mühendisliği lisans diploması şartı aranmaktadır.

Koruma ve güvenlik görevlisi ön lisans mezunu şartı yeterli olacak. Temizlik personeli alımlarında 35 yaş sınırı bulunmakta. 35 yaşın altında 5 kadın ile 15 erkek kamu personeli istihdamı sağlanacak. Bunlar arasından da lise mezuniyeti olan kişiler tercih edilecek. Başvurular ise 20 Şubat 2023 tarihinde başladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.