İş Kurmak İsteyenlere Müjde! 12 Ay Geri Ödemesiz Kredi Başvuru Başladı! Şartlar Neler

İş Kurmak İsteyenlere Müjde! 12 Ay Geri Ödemesiz Kredi Başvuru Başladı! Şartlar Neler
Kendi işletmesine kurup kendi işini geliştirecek olanlara 12 ay boyunca geri ödemesiz kredi veriliyor. Başvuran arasından belirli şartlara haiz olan ve bu şartları sağlayacak olan vatandaşlara yönelik olarak ödenecek olan bu krediye

Kendi işletmesine kurup kendi işini geliştirecek olanlara 12 ay boyunca geri ödemesiz kredi veriliyor. Başvuran arasından belirli şartlara haiz olan ve bu şartları sağlayacak olan vatandaşlara yönelik olarak ödenecek olan bu krediye ise yoğun ilgi bekleniyor. Kendi işletmesini açacak olan vatandaşları yönelik destek ödemesi başvuruları tüm hızıyla devam ediyor.

Halk Bankası tarafından verilecek olan destek ödemelerinde tecrübesi olan ve diploması bulunan kişiler için iş yeri açmak kredisi başvuruları kabul ediliyor. Başvuru yapan vatandaşlar almış olduğu kredi ödemeleri ile kendi işletmelerini açacak ve kendi işletmelerini kurduktan sonra da bir yıl boyunca kendiişlerini yapacaklar. Bu şartları sağlayan vatandaşlar ise kredileri geri ödemelerini bir yıl sonra yapacaklar

İş Yerini Kur 1 Yıl Sonra Öde

Türkiye’nin ekonomisine destek olmak adına birçok kampanyalar düzenleniyor. Bir kampanyada Halk Bankası tarafından geldi. Bu haber kapsamında kendi işletmesini kuracak olan vatandaşlara yönelik destek kredisi sunuluyor ve bir yıl boyunca işletmesini yürütebilen kişilere yönelik olarak kredi kullandırılıyor. Peşin olarak verilen kredinin ödemesi ise belirli şartların sağlanması durumunda bir yıl sonra başlatılıyor.

Bunun için ise Halk Bankası belirli bir açıklama yaptı ve hangi şartların arandığını paylaştı. Bir iş fikrine dayalı olmak üzere kendi işletmesine kurmak isteyen ya da kurmuş olan vatandaşlar bu iş ile ilgili faaliyetleri yürütme yeteneği ve tecrübesine sahip olduğu düşüncesi oluşan girişimciler hedef kitlesi olduğunu anlattı.

Halk Bankası Ne Gibi Şartlar Sunuyor

Halk Bankası üzerinden işletme kredisi almak isteyen vatandaşlar işletmelerini kurduklarından Sonra bir yıl içerisinde faaliyetlerini yürütebilecekleri de öngörülmek isteniyor. En az ilkokul mezunu olan kişiler ve 45 yaşından büyük olmayan vatandaşlara yönelik olarak kredi başvuruları açık hale getirildi. Başvuru yapacak olan vatandaşların ise gazi gazi yakını ya da engelli olması durumlarında ise yaş şartları 55 olarak belirlendi. Bu şartları sağlayan vatandaşların ise şahsen Halk Bankası üzerinden başvuru yapmaları isteniyor. Diğer vatandaşlar ise başvurularını internet portalı üzerinden yapabilecek.