İş Bankası Lise Mezunu Personel Alıyor! Yüksek Maaş Ödemesi Yapılacak!

İş Bankası Lise Mezunu Personel Alıyor! Yüksek Maaş Ödemesi Yapılacak!
Geçtiğimiz günlerde iş Bankası yeni personel alımı yapacağını duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde iş Bankası yeni personel alımı yapacağını duyurdu. En son birkaç ay önce eleman ilanı yayınlayan iş Bankası en az Lise diplomasına sahip eleman alacağı ilanı yayınladı. İş Bankası bünyesinde çalışmak isteyen kişiler nereye başvuracağını araştırmaya başladı KPSS yani kamu personeli seçme sınavına girmiş olma şartı aranmadan temin edilecek olan personel bazı meslek gruplarında aranıyor. Lise diplomasının yeterli olduğu iş Bankası eleman ilanına KPSS puanı olmadan başvuru yapmak mümkün. Başvuru yapacak olan kişiler en kısa sürede gerekli belgeleri hazırlaması gerekiyor.

Başvuru İçin Hangi Şartlar Aranıyor?

İstenilen kadrolara personel alımı için istenilen belgeler ve şartlar şartların başında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gerekiyor. Başvuru yapmak isteyen kişilerin herhangi kamu hakkından mahrum olmaması, istenilen kadro hangisi ise başvuracak olan kişinin o bölümden mezun olma, belirtilen kadroda en az 2 yıl çalışmış olma gibi şartlar başvuru koşulları arasında yer alıyor.

İş Bankası hangi kadrolara alım yapacağını açıkladı bu şartları taşıyan kişilerin en kısa sürede gerekli belgeleri temin ederek İş bankasının resmi web sitesinde başvuru yapmaları gerekiyor. Başvuru yapacak kişilerin en fazla 30 yaşında olmaları ve Hatay, İskenderun, İstanbul, Mersin, İzmir ve Erzincan illerinde ikamet etmeleri gerekiyor.

Hangi Kadrolara Alım Yapılacak?

İş Bankasının eleman alacağı kadrolar ise şu şekilde sıralanıyor müfettiş yardımcısı sistem destek uzmanı takip memuru uzman yardımcısı sistem uzmanı avukat memur özel güvenlik görevlisi ve şoför kadrolarına başvurmak isteyen kişiler en kısa zamanda gerekli belgeleri temin etmeleri gerekiyor. Sistem uzmanı avukat müfettiş yardımcılığı gibi meslekler için üniversitelerin 4 yıllık lisans bölümünü bitirmiş olmaları şartı aranırken güvenlik görevlisi ve şoför kadroları için lise mezunu olmak ve alanında 2 yıl deneyimli olmak gerekli görülmüştür.

Ayrıca bazı meslek grupları için iyi derecede ingilizce bilmek şartı aranıyor özel güvenlik görevlisi için ise en az bir yetmiş boyunda olmak şartı aranıyor şoför kadrosu için en az B sınıfı ehliyeti sahip olmak src1 ve SRC2 ya da SRC3 ve SRC4 belgelerinden herhangi birine sahip olmak ve psikoteklik belgesine sahip olmak gerekiyor.