İş Arayanlara Büyük Fırsat! Karayolları Genel Müdürlüğü Alım Yapıyor! Son Başvuru Tarihini Kaçırmayın

İş Arayanlara Büyük Fırsat! Karayolları Genel Müdürlüğü Alım Yapıyor! Son Başvuru Tarihini Kaçırmayın

Türkiye’de birçok vatandaş işsiz olarak farklı iş kollarında ve kendilerine uygun olan işi bulmak için araştırma içerisinde bulunuyor.

Türkiye’de birçok vatandaş işsiz olarak farklı iş kollarında ve kendilerine uygun olan işi bulmak için araştırma içerisinde bulunuyor. Son zamanlarda birçok kurumun bünyesine personel alım ilanının birbiri arkasına açıkladığı biliniyor. Karayolları genel müdürlüğü de iş arayan kişilere yönelik olarak müjdeyi verdi ve bünyesinde çalıştırılmak üzere toplamda 102 adet personelin alacağının ilanının sitesinde duyurdu.

Mart 2023 tarihinin gelmesi ile birlikte birçok personel alım ilanı internet sayfaları üzerinden paylaşılmaya başladı. Karayolları genel müdürlüğü de kendi bünyesinde çalıştırmak üzere 102 adet personel alım ilanının sitesine yüklendiğinin bilgisini paylaştı.

102 Adet Personel Alınacak

Karayolları genel müdürlüğü kendi bünyesine 102 adet personel alımı yapacağını duyurdu. Bakanlık merkez ve taşra teşkilat birimlerinde çalıştırmak üzere personel alımları için düğmeye bastı. Bu yüzden yayınlandıktan sonra birçok iş arayan vatandaş Karayolları Genel Müdürlüğü’nün personel alım ilanını incelemeye başladı. Karayolları genel müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalar neticesinde bünyesine alacağı beton teknikeri büro personeli ulaştırma teknikeri avukat şehir plancısı jeofizik mühendisi mimar elektrik elektronik mühendisi makine mühendisi gibi birçok alanda personel alacak.

Merkezde ve taşra teşkilatlarında çalıştıracağı personelleri almak için belirli şartları da açıkladı. Karayolları genel müdürlüğü 102 adet personel alımı için kariyer kapısının internet sitesi üzerinden alım ilanını paylaştı. 14 Mart 2023 tarihinde başlamış olan başvurular 28 Mart 2023 tarihi geldiğinde son bulacak. Son başvuru tarihi olarak 28 Mart 2023 tarihi belirtilirken saat 23.59’a kadar başvurular kabul edilecek. Başvuru sırasında da belirli şartları taşımak göz önüne alınacak.

Hangi Pozisyonlara Alım Yapılacak

Mühendisler mimara şehir plancısından avukata kadar birçok pozisyon için alım yapacak olan bakanlık çalışacak olan adayların seyahat ve saha çalışmalarına uygun olması gerektiğinin bilgisini de paylaştı. Ulaştırma ve trafik hizmetleri teknikleri pozisyonu için başvuruda bulunacak adaylar mutlaka b sınıfı sürücü belgelerine de sahip olması gerekecek.

Avukat pozisyonuna başvuracak kişiler ise avukatlık ruhsatının elinde bulundurması gerekiyor. Bakanlık bünyesine alınacak olan büro elemanı için ise adaylardan bilgisayar sertifikası ya da üniversite eğitimi sırasındaki bilgisayar kursun aldığını gösteren transkript belgesini ibraz etmesi bekleniyor. Tüm bu pozisyonlara başvuru yapabilmek için ise adaylar kamu personeli seçme sınavının 2022 yılında yapılan sınavında en az 70 puan alması isteniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.