İpekyolu belediyesinden seminer! "Kamu İhale Kanunu ve Devlet İhale Kanunu" eğitimi düzenlendi

İpekyolu belediyesinden seminer! "Kamu İhale Kanunu ve Devlet İhale Kanunu" eğitimi düzenlendi

İpekyolu Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Teknik Destek Programı'na başvurarak "4734 sayılı Kamu İhale Kanunu ve 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu" isimli eğitim projesi kabul edildi. Belediye personellerine

İpekyolu Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Teknik Destek Programı kapsamında gerçekleştirdiği “4734 sayılı Kamu İhale Kanunu ve 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu” adlı eğitim projesiyle belediye personellerinin bilgi ve becerilerini geliştirmeye devam ediyor. Belediyenin modern konferans salonunda düzenlenen sertifikalı eğitim semineri programına, kamu ihale mevzuatı ve uygulamalarını öğrenmek isteyenler, mal ve hizmet alımı ile yapım işleri ihalelerinden sorumlu personeller, müdürler ve belediye başkan yardımcıları katıldı.

Eğitim semineri programı, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü Bütçe Mali Planlama Anabilim Dalından Prof. Dr. Duran Bülbül tarafından veriliyor. Eğitim semineri programında, 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu ve 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu hakkında detaylı bilgiler verilmekte ve katılımcılar, ihale süreçlerinde karşılaşılan sorunlar ve çözüm yolları hakkında bilgilendirilmektedir.

GÜNCEL MEVZUAT AÇIKLANDI

ipekyolu-belediyesinden-seminer-kamu-ihale-kanunu-ve-devlet-ihale-kanunu-egitimi-duzenlendi (2)

Prof. Dr. Duran Bülbül, eğitim programında 4734 ve 4735 sayılı Kamu İhale Kanunu ile 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu mevzuatı hakkında genel bilgiler verirken, teknik şartname hazırlanmasında dikkat edilmesi gereken noktaları, mal alımı ihaleleri, muayene ve kabul işlemlerini, ihaleye katılımda yeterlilik kriterlerini, doğrudan temin yönteminin genel mevzuatını ve Türk kamu alımları içindeki büyüklüğünü anlattı. Eğitim semineri, belediye personellerinin kamu ihale mevzuatı konusundaki bilgilerini güncellemelerine ve belediyenin ihale süreçlerini daha etkin yönetmelerine olanak sağladı.

EĞİTİM SERTİFİKASI VERİLDİ

Belediyenin konferans salonunda düzenlenen eğitim seminerinde, Prof. Dr. Duran Bülbül, kamu alımı sürecinde görev alan kamu görevlilerine yönelik mevzuat karmaşasına dalmaksızın süreç odaklı bir anlatımla bilgi verdi. Soru cevap ve örnekleme yöntemi kullanılarak, gereksiz detaylara girmeden temel kurallar hakkında bilgi paylaşıldı. Eğitim programı, 6 saatlik günlük derslerle 24 Mart 2023 tarihine kadar devam edecek ve toplam 70 katılımcıya sertifika verilecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.