İlkokul, Ortaokul Ve Lise Öğrencilerine Müjde! 1611 TL Destek Ödemesini Hemen Alın

İlkokul, Ortaokul Ve Lise Öğrencilerine Müjde! 1611 TL Destek Ödemesini Hemen Alın

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından birçok kategoride ihtiyaç sahibi olan kişilere yönelik olarak a aylık ya da yıllık olarak ya da tek sefere mahsus olarak ödemeler gerçekleştiriliyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından birçok kategoride ihtiyaç sahibi olan kişilere yönelik olarak a aylık ya da yıllık olarak ya da tek sefere mahsus olarak ödemeler gerçekleştiriliyor. İlkokula giden ortaokula giden lise öğrencisi olan öğrencilere yönelik olarak da müjdeler verildi.

Bu yardım kapsamında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığı ile öğrencilere destek paketleri açıklandı. Bu destek kampanyasına göre öğrencilere yönelik olarak 1611 TL tutarındaki eğitim yardımı yapılacak.

Öğrenciler 1611 TL Ödeme Alacak

Türkiye’de birçok öğrenci ilkokula ortaokula ve liseye giderek eğitim öğretim hayatını tamamlamaya çalışıyor. Maddi durumu elverişli olmayan ailelere destek olmak amacıyla çocuklarına yönelik eğitim ödemesi sunulacak. 1611 TL tutarında yapılacak olan eğitim ödemesini almak için belirli şartları sağlamak gerekiyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından öğrencilere verilecek olan 1611 TL tutarındaki destek ödemesi sayesinde eğitim öğretimdeki masrafların karşılanması hedefleniyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevinde bulunan Sayın Derya Yanık tarafından duyurulan bu destek ödemesi ile öğrencilerin eğitim hayatında bir nebze olsun maddi anlamda rahatlama sağlanacak.

Bu yardım kapsamında dahil olmak için ise 1.611 TL tutarındaki destek paketi için e-devlet üzerinden başvuru yapmak gerekiyor. Ödemeler ise PTT şubelerinden ilgili hesaplara aktarılacak ya da kişilere T.C. kimlikleriyle birlikte başvurmaları halinde şahsen ödenecek.

Sadece Eğitimine Devam Edenlere Veriliyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödenen 1611 TL tutarındaki destek ödemesini sadece eğitim öğretim hayatına devam eden çocuklara yönelik olarak ödeneceği açıklandı. İlkokul ortaokul lisede üniversite fark etmeksizin evde eğitim öğretim hayatına devam eden çocuğu bulunan ailelere yönelik olarak yardım sağlanacak.

Şayet eğitim öğretim kaydı bulunup da devam edilmeyen bir öğrencilik hayatı tespit edilirse bu yardım kesilecek. Başvuruları değerlendirmeye alınacak olup olumlu olduğu takdirde ödemeler PTT şubelerinden yapılacak. E-devlet üzerinden T.C. kimlik numaraları ve şifreler aracılığı ile giriş yapıldıktan sonra aile ve Sosyal hizmetler Bakanlığı’nın öğrencilere yönelik olarak yaptığı yardım ödemesine başvuru yapmak gerekiyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.