İhtiyacı Olan Ailelere Tam 3038 TL Ödeme Yapılacak! İşte Şartlar

İhtiyacı Olan Ailelere Tam 3038 TL Ödeme Yapılacak! İşte Şartlar
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyacı olan ailelere yönelik olarak karşılıksız olmak koşulu ile farklı kategorilerde destek ödemesi paketi sunuluyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyacı olan ailelere yönelik olarak karşılıksız olmak koşulu ile farklı kategorilerde destek ödemesi paketi sunuluyor. Habere göre destek ödemesi için aylık olarak 1.038 TL hesaplara aktarılacak.

Maddi anlamda durumu olmayan vatandaşlara yönelik olarak aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı aracılığı ile çeşitli ödemeler yapılıyor. Bu destek paketlerinden faydalanmak için ise belirlenen şartlar dahilinde e-devlet üzerinden başvuru yapılması da gerekiyor.

Sosyal Ekonomik Destek Ne Kadar Ödenecek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından durumu olmayan vatandaşlara yönelik ödemeler aylık bazda 2 aylık bazda ya da yıllık olarak ödeniyor. Ekonomik destek düzenli olarak hak sahiplerine ulaştırılırken bakanlığın vereceği destek ödemesi de ne kadar tutar da olacağı konuşulmaya başlandı bile. Sosyal destek ödemeleri aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödeniyor ve düşük gelir olan vatandaşlara yönelik olarak 3038 TL tutarında hesapları aktarılıyor.

Bunun yanında farklı kategorilerde 65 yaş aylığı olarak da ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara maaş bağlanıyor. 65 yaş aylığının tutarı ise 1997 TL olarak belirlendi. 65 yaş aylığı ödemesini alabilmek için ise ilk önce 65 yaşını doldurmuş olması Sosyal güvenlik kurumlarından herhangi bir şekilde gelir ya da aylık almamış olma şartı aranıyor.

Bunu yanı sıra sosyal güvenlik kurumuna ait olan primi ödenmemiş olması ve 2022 sayılı kanunda belirtildiği halde muhtaçlık sınırından az gelir elde etme ve bunun da valiliklerce ya da kaymakamlıklarca belirlenen kişiler 65 yaş aylığının bağlanması için müracaatta bulunabiliyorlar. Bu kapsamlar dahilinde başvuru sonrasında araştırmalar yapılıyor.

Başvuran vatandaşların belirli şartları taşımaları durumunda sistem tarafından 65 yaş aylığı alma şartına haiz olabiliyor. Maaş bağlandıktan sonra her ay düzenli olarak 1997 TL tutarındaki destek ödemesi hesaplara aktarılıyor.

Türkiye’de birçok vatandaş emekli olmayı beklerken birçok vatandaş da emekliliği hayal bile edemiyor ve 65 yaşından sonra yaşlılık aylığı almak için devlet tarafından destek bekliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan ve herhangi bir şekilde BAĞ-KUR ya da sigortadan emekli olmayan vatandaşlara yönelik olarak 65 yaş aylığı yaşını da doldurulması ile birlikte bağlanabiliyor.