Ev Hanımları, Öğrenciler Ve İşsizlere Müjde! İşkur'dan 7945 TL Ödeme! PTT'den 30 Gün İçinde Alın

Ev Hanımları, Öğrenciler Ve İşsizlere Müjde! İşkur'dan 7945 TL Ödeme! PTT'den 30 Gün İçinde Alın

Ev hanımı olan öğrenci olanlar Ve henüz herhangi bir iş yerinde çalışmayan kişilere İŞKUR’dan yardım yapılacak.

Ev hanımı olan öğrenci olanlar Ve henüz herhangi bir iş yerinde çalışmayan kişilere İŞKUR’dan yardım yapılacak. İŞKUR tarafından karşılanacak olan 7945 TL’lik yardım PTT’den 30 gün içerisinde çekilebilecek. Bununla ilgili ise detaylar netlik kazanmaya başladı. İŞKUR işsizlik maaşının yanında mesleki eğitim kurslarına katılan vatandaşlara yönelik olarak da günlük anlamda ödemeleri yaptığı biliniyor.

2023 yılı içerisinde ev hanımı olanlar işsiz olanlar ve öğrenci olan herkese 7.945 TL’ye kadar ödeme çıkarabiliyor. Bunun için ise belirli şartlar taşımak ve belirli zamanlar içerisinde başvuru yapmak gerekiyor. İŞKUR’un mesleki eğitim kurslarına katılmak için ise başvuru şartları konusunda bilgi sahibi olmak da lazım. Kursa katılım gösteren ve devamsızlık yapmayan kişiler hem iş sahibi olabiliyor hem de aylık olarak kazanç elde edebiliyorlar.

Mesleki Eğitimle Para Kazanmak Mümkün

İŞKUR ev hanımlarına işsizlere ve öğrenci olan kişilere yönelik olarak mesleki eğitim kursları vererek hem onların kurs bitiminde iş bulmasını sağlıyor hem de kursa gelerek maddi anlamda destek oluyor. Toplamda 7945 TL’ye varan ödemeleri almak için ise İŞKUR’un üzerinden kayıt yaptırmak ve mesleki eğitim kurslarına katılmak gerekiyor. İŞKUR’a başvuru yapan ve mesleki eğitim kurslarına katılmak isteyen vatandaşlar aylık olarak ödeme alabilecekler.

Bu kurslara ise ev hanımı olanlar işsiz olanlar ve öğrenci olan bütün vatandaşlar katılabiliyorlar. Sadece İŞKUR eğitimlerine emekli olan vatandaşların katılması mümkün değil. Kurslar için ise belirli şartlar aranıyor. İŞKUR’un mesleki eğitim kurslarına katılan kişilere 7.945 TL tutarına kadar ödeme sağlanabiliyor. Bunu yanı sıra ev hanımı olanlara da kreş desteği sağlandığı biliniyor. İŞKUR tarafından verilen mesleki eğitim kurslarına birçok vatandaş başvuru yapabiliyor.

Aynı zamanda İŞKUR üzerinden işçi ve işverenin buluştuğu bir platform olarak herkesin yeteneğine uygun iş bulması da mümkün hale geliyor. Meslek öğrenmek ve sonrasında da vasıflı olarak iş bulmak isteyen kişilere yönelik olarak kurslar açılıyor ve bu kursları düzenli olarak katılım gösterenlere de aylık bazda ücretler ödeniyor. Bu kurslara kayıt olmak için koruma kayıtlı işsiz olma, 15 yaşını tamamlamış olmak, başvurulan mesleğin gereklerine uygun olma ve özel şartlarını taşıma, emekli olmamak gibi şartların arandığı biliniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.