EKPSS Ne Zaman Yapılacak? 18 Nisan 2024 Neden Önemli? Sınav Giriş Belgesi Ne Zaman Yayınlanacak?

EKPSS Ne Zaman Yapılacak? 18 Nisan 2024 Neden Önemli? Sınav Giriş Belgesi Ne Zaman Yayınlanacak?

EKPSS ne zaman? ÖSYM sınav takvimi içerisinde 2024 yılında yapılacak olan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı ile ilgili bilgiler detaylı olarak paylaşıldı. Başvurular yapıldı ve adaylar sınav tarihinin gelmesini bekliyor. Bu arada sınav giriş belgesi hakkında bilgi sahibi olmak isteyen aday sayısı da oldukça fazla. EKPSS ne zaman yapılacak ve sonuçlar ne zaman açıklanacak? Kura çekimi için tarih verildi mi? Sınav giriş belgesi üzerinde neler yer alacak?

EKPSS ne zaman? ÖSYM tarafından yayınlanan sınav takvimine göre 2024 EKPSS hakkında bilgiler ortaya çıktı. Buna göre başvuruları 12 - 29 Şubat 2024 tarihleri arasında alınan ve geç başvuru işlemlerinin de 7 - 8 Mart 2024 tarihleri arasında tamamlandığı EKPSS ile ilgili diğer detaylar da ortaya çıktı.

ekpss-ne-zaman.jpg

EKPSS ne zaman? Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı 2024 yılında 28 Nisan Pazar günü 10.15'te yapılacak. Yapılan sınavın sonuçları ise 23 Mayıs'ta açıklanacak.

EKPSS için sınav giriş belgesi henüz yayınlanmadı. Adaylar, 18 Nisan itibari ile ÖSYM AİS ekranına T.C. kimlik numarası ve şifreleri ile https://ais.osym.gov.tr üzerinden erişim sağladıklarında, yayınlanmış olması halinde sınav giriş belgelerini alabilecekler.

EKPSS giriş belgesi üzerinde, sınava girilecek olan merkez, bina, salon bilgileri, fotoğraf, engel durumu, varsa sahip olunan engel dolayısı ile kullanılan araç - gereç, yardımcı isteği, sınav süresi ile öğrenim durumu yer alacaktır.

EKPSS kura çekimi için başvurular 6 - 21 Mayıs 2024 tarihleri arasında alınacak olup, geç başvuru tarihleri de 4 - 5 Haziran 2024 tarihleri arasında olaraktır.

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı ile ilgili bilgiler ÖSYM AİS üzerinden elde edilebilir. Gelişmeler oldukça meb hocam üzerinden de sizlerle paylaşmayı sürdüreceğiz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.