E Devlet Hesaplarınızı Kontrol Edin! Adınıza Ödeme Yapılmış Olabilir! Bu Durumda Ne Yapmalı

E Devlet Hesaplarınızı Kontrol Edin! Adınıza Ödeme Yapılmış Olabilir! Bu Durumda Ne Yapmalı
İsminize yatırılan herhangi bir ödeme olup olmadığını kontrol etmek için e-devlet sistemi üzerinden kontrol edebilirsiniz.

İsminize yatırılan herhangi bir ödeme olup olmadığını kontrol etmek için e-devlet sistemi üzerinden kontrol edebilirsiniz. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından bazı vatandaşlar durumu olmadığından dolayı sosyal yardım paraları alabiliyor. Bu yardımların yatıp yatmadığını ise e-devlet sistemi üzerinden girilerek kontrol edebilme imkânına sahipler.

Sosyal güvenlik kurumu da bazı vatandaşlara yönelik olarak düzenli bir şekilde bu ödemeleri gerçekleştiriyor. Gerçek çünkü sistem üzerinde birçok vatandaş hak etmiş ve ücreti yatmış olan paralarından haberdar değil.

Siz de Paranızı Unutmuş Olabilirsiniz

Birçok vatandaşı tanınmış olan haklar Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor Ve çoğu zaman da vatandaşlar bu parayı alıp çekmeyi unutuyorlar. Hak eden kişiler Sosyal güvenlik kurumu tarafından ve bazı durumlarda da aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ismine yatırılan paraları çekmeyi unutuyor.

Hak sahibi olan vatandaşlar isimlerine herhangi bir şekilde yardımın yatıp yatmadığını öğrenmek için Türkiye Cumhuriyeti T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile birlikte e-devlet uygulaması üzerinden kontrolünü sağlama imkânına sahipler. E-devlet sistemini kontrol ederek kişiler kendilerinin ismini herhangi bir ödemenin yapılıp yapılmadığını çok rahat bir şekilde görebiliyorlar. Kim zaman bu ödemeyi Sosyal güvenlik kurumu üstlenirken kimi zaman da aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı üstleniyor.

Şahısların hesaplarını aktarılan paraların olup olmadığını kontrol etmek ve eğer var ise bunu peşine düşmek önemli. Bazı anlarda hesaplara yatırılmış olan paralar hesaplarda herhangi bir şekilde işlem görmezse kurum tarafından geri çekilebiliyor. Zaman aşımının oluştuğu bu tür durumlarda da Sosyal güvenlik kurumu ya da aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hesaplara yatırılan yardım paraları tekrardan kurumların hesabına aktarılıyor.

Şahsa ait bir ödeme varsa e-devlet üzerinden T.C. kimlik numaraları ve şifreler aracılığı ile giriş yapılarak öğrenilebilir ve PTT şubelerine gidilerek T.C. kimlik numaraları ile Bu paralar çekilebilir. Son zamanlarda aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumunun ödemiş olduğu desteklere zam geldi. Asgari ücretin artması ve emekli maaşlarına da bu zamlı yansıması itibariyle yıllardır yapılan sosyal güvenlik ödemeleri ve sosyal destek ödemelerinin de zamlı olarak yatırıldığı biliniyor.