Doları Olanları Dikkat! Ekonomi Uzmanından Dolar Uyarısı! 40 TL Olacak!

Doları Olanları Dikkat! Ekonomi Uzmanından Dolar Uyarısı! 40 TL Olacak!
Selçuk Geçer ünlü ekonomi uzmanı dolar yatırım yapmak isteyenlerin özellikle şu sıralar almasını önerirken aynı zamanda da dolar satmak için doğru zaman olmadığı konusunda uyardı.

Selçuk Geçer ünlü ekonomi uzmanı dolar yatırım yapmak isteyenlerin özellikle şu sıralar almasını önerirken aynı zamanda da dolar satmak için doğru zaman olmadığı konusunda uyardı. Buna bağlı olarak dövizin seçim sonunda artması durumunun yüksek olduğunu bildirdi. Peki, dolar 14 Mayıs’tan sonra ne olacak?

Dolar İkiye Katlanacak

Dolar her türlü ekonomiyi etkilediği biliniyor. Özellikle serbest piyasada Dünya üzerinde oldukça önemli olan bu durum şimdilerde Amerikan dolarının arttığını gözlemliyoruz. Selçuk Geçer özellikle doların 40 Türk lirasını seçim sonunda bulacağını buna yönelik olarak çok dikkat edilmesi gerektiğini bildirdi. Ekonomi uzmanı altın ve gümüş almak isteyenlerin yine bu süreçte alım yapabileceğini belirtirken doların yükselmesi madenin düşmesini tetiklediğini belirtti.

Altın, gümüş ve dolar alımı yapabileceğiniz gibi aynı zamanda de satış için doğru zaman olmadığını bildirdi. Yatırım yapmak isteyenler bu tüyoları dinlerse uzun vadeli olarak yatırım yapmak isteyenlerin bu şekilde önlem almasını uyardı.

Ekonomi Nasıl Etkilenir?

Yatırım yapmak isteyenlerin dolar ya da Euro alması için doğru zamanın seçim öncesi olduğunu bildiren Selçuk Geçer özellikle verdiği tüyoların sadece tavsiye olduğunu bildirirken önerilere uyup uymama konusunda ise yatırımcıya bıraktı. Bilindiği gibi dolar özellikle arttığı zaman ekonomi oldukça zor duruma girebiliyor. Faiz düşünce dolar otomatikman artıyor.

Oldukça uzun zamandır dolar kurunun 18’e sabitlenmesi oldukça menün ederken bu kez yaşanan Kahramanmaraş depremi 6 Şubat’ta yaşandı. Bu durumda ise özellikle bankaların faiz oranını düşürmesi sonucu kur biranda hareketlendi. Seçime kadar bu şekilde devam edeceğini öngören uzmanlar 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçim sonunda ise doların artabileceğinin yüksek olduğunu belirti.

Dolarını Satmak İsteyenleri Uyardı

Yatırım için doları tercih edenler için uygun olan bu zaman dilimi satmak için uygun olmadığını belirtelim. Uyarılar dikkate alındığında özellikle kar elde edilecek. Kar etmek isteyenler seçimi beklemeli diyebiliriz. Şimdilik bir uyarı niteliğinde olan bu durum ancak tavsiye edilecek bir konudur. Tavsiye edilen bu durum özellikle dolar almak isteyenlere dikkat edilmeli diye uzmanlar uyarıyor.