Doğalgaz Faturalarını Ödeyemeyenlere Müjde! Destek Paketi Açıkladı! E Devlet Başvurusu Yeterli

Doğalgaz Faturalarını Ödeyemeyenlere Müjde! Destek Paketi Açıkladı! E Devlet Başvurusu Yeterli
Evinde doğalgaz kullanan vatandaşlara yönelik destek paketleri ardı arkasına gelmeye devam ediyor. Devlet durumu olmayan vatandaşlara yönelik olarak destek paketlerinde bu sefer doğalgaz faturalarını ödemekte zorlanan vatandaşlara yönelik olarak yardım

Evinde doğalgaz kullanan vatandaşlara yönelik destek paketleri ardı arkasına gelmeye devam ediyor. Devlet durumu olmayan vatandaşlara yönelik olarak destek paketlerinde bu sefer doğalgaz faturalarını ödemekte zorlanan vatandaşlara yönelik olarak yardım paketini açıklamış durumda. Doğalgaz destek paketleri belirli şartları sağlayan vatandaşlara yönelik olarak ödeniyor.

Kış aylarında mecburi olarak yakılan doğalgaz nedeniyle faturada bir hayli kabarık gelebiliyor. Maddi imkânı elverişli olmayan ve mecburen doğalgaz kullanan vatandaşlara yönelik olarak devlet destek ödemeleri yaparak maddi anlamda rahatlamalarını sağlıyor.

2022 Yılının Son 3 Ayı Destek Verilmişti

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından geçtiğimiz yılın son 3 ayı Ekim, Kasım, Aralık olmak üzere doğalgaz destek faturaları bu kapsama dahil edilmişti. 2023 yılında ile birlikte yine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı devreye girerek sosyal yardım alan ailelere yönelik olarak 3 ay doğalgaz destek ödemesinin devamı getirileceğini açıkladı.

2023 yılının 1 2 ve 3 ayına kadar doğalgaz destek ödemelerinden faydalanacak olan ailelerin bu maddi destekleri hesaplarına aktarılacak. Doğalgaz destek ödemeleri devlet aracılığı ile maddi durumu elverişli olmayan Dar gelirli olan vatandaşlara yönelik olarak ödendiği bilinmekte. Dar gelirli olan vatandaşlar 2500 TL’ye kadar olan doğalgaz faturalarının desteğini hesaplarını alabiliyorlar.

Yardım için hanedeki kişi sayısı ve ailenin aylık kişi başına düşen miktarı dikkate alınarak yardım yapılıyor. Aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı tarafından sağlanan ve kış aylarında daha rahat bir şekilde ısınabilmeleri için vatandaşların faturalarını bu şekilde desteklemiş oluyor. Bu sosyal destekler için yeni başvuracak ailelerin devlet tarafından da belirtilen şartlara uygun olmaları halinde başvuru yapmaları gerekiyor.

Daha önceden başvuru yapmış ve onaylanmış olan ailelere yönelik olarak ödemeler anında hesaplara aktarılabiliyor. Doğalgaz faturaları desteği olarak 2500 TL’ye kadar ailenin de belirli şartları göz önüne alınarak ödeme yapılabilmesi mümkün hale geliyor. Doğalgaz desteğinden faydalanmak için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın internet sitesinde duyurulan şartları sağlamak ve belirtilen süreler içerisinde başvuru yapmak şart koşuluyor.