Depremden Etkilenenlere 15.000 TL Yardım Yapılıyor! Taşınma Yardımı Sorgulama Yapın

Depremden Etkilenenlere 15.000 TL Yardım Yapılıyor! Taşınma Yardımı Sorgulama Yapın

Kahramanmaraş merkez üstünde 6 Şubat 2023 tarihinde oluşan büyük deprem felaketinin ardından 11 ilde depremden etkilenerek çok büyük kayıplara sahne oldu.

Kahramanmaraş merkez üstünde 6 Şubat 2023 tarihinde oluşan büyük deprem felaketinin ardından 11 ilde depremden etkilenerek çok büyük kayıplara sahne oldu. Depremden etkilenen vatandaşların çoğu evsiz kalırken bir yandan da yaşam mücadelesi vermek zorunda kalıyorlar. Devlet ise depremden etkilenen vatandaşlara yönelik 15.000 TL nakit yardımda bulunacağını duyurdu.

Evi yıkılan ve herhangi bir şekilde kullanılamaz hale gelen vatandaşlar için 10.000 TL yardım paketi geçtiğimiz haftalarda duyurulmuştu. Bunu yanı sıra başka bir konuda taşınmak isteyen kişilere yönelik olarak 15.000 TL taşınma yardımında bulunulacağı duyuruldu.

15.000 TL’yi Kimler Alabiliyor

Devlet depremden etkilenen vatandaşlara yönelik maddi anlamda ve manevi anlamda birçok yardım paketini ardı arkasına yayımlamaya devam ediyor. İlk olarak deprem den etkilenen vatandaşlara yönelik olarak 10.000 TL yardım paketi acil bir şekilde duyurulmuştu. Bu yardım paketi ivedi bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaya devam edilirken bir yandan da taşınma masraflarını devlet üstlendi ve elini kesesine atarak 15.000 TL taşınma yardımını kullanıma sundu.

Bunun için ise gerekli şartları sağlamak gerekiyor. Kahramanmaraş merkezli yaşanan iki büyük deprem felaketinin ardından depremden etkilenen vatandaşlara yönelik maddi manevi birçok destek paketi açıklanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 15.000 TL yardım için düğmeye basarak bununla ilgili bir tarih detayı paylaştı. Depremden etkilenen vatandaşlara 15.000 TL Ne zaman yatacağız zaten merak konusu haline gelmişti.

Deprem felaketinin ardından Türkiye’ye tek yürek olarak 7’den 70’e herkes maddi manevi elinden ne geliyorsa destek olmaya devam ediyor. Devlet ise bu konu hakkında ilk olarak 10.000 TL’lik nakit yardım desteğini kullanıma sunmuştu ve hemen arkasından da başka bir konuta ya da başka bir şehre taşınmak isteyen depremden etkilenen vatandaşlara yönelik olarak 15.000 TL tutarında taşınma masrafını da üstlenmiş durumda. 15.000 TL tutarındaki taşınma yardımı ve 10.000 TL tutarındaki destek paketini almaya kazanmak için ise bizzat başvuru yapmak gerekiyor. Yardıma kazanan vatandaşlar ise en kısa süre içerisinde Bu paralara ulaşımı sağlanacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.