Deprem Felaketi Yalıçapkını Dizisindeki Mine Tugay’ı da Derinden Üzdü! Yakın Arkadaşını Kaybetti

Deprem Felaketi Yalıçapkını Dizisindeki Mine Tugay’ı da Derinden Üzdü! Yakın Arkadaşını Kaybetti
6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkez üslü olan iki büyük deprem felaketinin hemen ardından Türkiye bu sefer de 20 Şubat 2023 tarihinde Hatay merkezli olan iki büyük deprem felaketi ile tekrardan sarsıldı.

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkez üslü olan iki büyük deprem felaketinin hemen ardından Türkiye bu sefer de 20 Şubat 2023 tarihinde Hatay merkezli olan iki büyük deprem felaketi ile tekrardan sarsıldı. Bu iki büyük deprem felaketinde de deprem bölgesinde 42 binden fazla insan yaşamı son buldu ve binlerce vatandaş da deprem bize de konumuna düşerek yaralandı evsiz kaldı.

Türkiye ise tek yürek olarak adeta elini taşın altına koyarak yediden yetmişe maddi manevi anlamda destekleri ile yanlarında olmaya çalıştılar. Birçok vatandaş yakınlarını kaybetti ve her gün medyaya yansıyan hikâyeler ile Türkiye tek yürek olarak onlarla birlikte yas tuttu.

Orhan Aydın’ın Kızı Eylem Şafak Aydın’ da Hayatına Veda Etti

Yakınlarını kaybetmiş olan vatandaşlar birçok anlamda zor günler atlatıyor. Hayatını kaybeden isimler arasında da çok ünlü oyuncular da ve aynı zamanda tanınmış kişiler de yer alıyor. Bu isimler arasında da tiyatrocu Orhan Aydın’ın kızı Eylem Şafak Aydın yer alıyor. Deprem ilk anlarından itibaren ünlü tiyatrocu kızı ve eski eşini Hatay’da bulunduklarını ve enkazda sağ olduklarının haberini sosyal medya aracılığıyla duyurarak yardım istemişti.

Ünlü tiyatrocu Orhan Aydın birçok tweet atarak yaşanan bu olayı canlı canlı aktardı ve sürekli olarak bu alanda vinç beklediklerini söyleyerek yetkili birimlerden yardım talebinde bulunmuştu. Birkaç gün sonra da eski ünlü tiyatrocunun eski eşi enkazdan sağlıklı bir şekilde çıkarılmasının ardından kızının da yaşadığını konuştuğunu ve bulunduğu enkazdan çıkarılması için acil olarak yardım istediğini aktardı. Bir babanın yardım çığlığını ise sosyal medya hesabından birçok kişi paylaştı.

Ancak toplamda 5 gün süren mücadelenin ardından kızı ne yazık ki kurtarılamadı. Ünlü tiyatrocu Orhan Aydın kızının ardından çok zor günler geçirdi ve oyuncu Mine Tugay’ın da yapmış olduğu paylaşım sonrasında eylem Şafak Aydın için uzun yıllar boyunca dost olduklarını onu da kız kardeşi yerine koyduğu yönünde mesajlar gönderdi.