Belediyeden öğrencilere aylık 500 TL destek ödemesi

Belediyeden öğrencilere aylık 500 TL destek ödemesi

Konya Büyükşehir Belediyesi 2023 2024 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte, ihtiyaç sahibi öğrencilere destek vermeye devam ediyor.

2023 2024 Eğitim Öğretim yılını başlamasıyla birlikte, yerel yönetimlerden öğrencilere ekonomik destek gelmeye devam ediyor. Konya Büyükşehir Belediyesi de öğrencilere destek olan belediyelerden birisi.

Belediyeden öğrencilere aylık 500 TL destek ödemesi

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi olarak Konya’da öğrencilerin eğitimlerini en iyi şekilde sürdürebilmelerini sağlamak için büyük gayret gösterdiklerini dile getirdi.

Öğrencilere yönelik onlarca farklı çalışmaya imza attıklarını kaydeden Başkan Altay, “Büyük Türkiye’yi inşa edecek yarınlarımızın teminatı öğrencilerimize desteğimizi 2023-2024 eğitim-öğretim döneminde de sürdürüyoruz. Konya il sınırları içinde ikamet eden şehit ve gazi çocukları, öksüz, yetim, yüzde 40 ve üzeri ‘Özel Gereksinimi Vardır’ raporu olan öğrenciler, anne-babası resmen ayrı olup ihtiyaç sahibi olan öğrenciler ile 8. sınıf Liselere Geçiş Sınavı’nda (LGS) Türkiye geneli binde birlik dilimde olan öğrencilerimize eğitim desteğine bu yıl da devam ediyoruz. Başvuruları başlayan ve 8 ay süreyle verilecek eğitim desteğimizin tüm öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Başvurular devam ediyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin ilkokuldan lise sona kadar vereceği desteğe başvuracak öğrenciler “www.konya.bel.tr” adresinde “Eğitim Yardımı” bölümünden başvuru yaparak detaylı bilgi öğrenebiliyor. Şartları karşılayan ve başvurusu onaylanan öğrencilere her ay 500 TL ödenecek.