Bayramda Kar Yağışı Sürprizi Meteorolojiden Haber Geldi

Bayramda Kar Yağışı Sürprizi Meteorolojiden Haber Geldi

Meteorolojiden yapılan açıklamada Doğu Anadolu'nun güney doğusunda bulunan şehirler için uyarı verildi. Yapılan açıklamada belirli şehirlerde kar yağışının etkili olacağı uyarısında bulunuldu. Peki o şehirler hangileri ve kar yağışı ne kadar etkili olacak? Detaylar haberimizde

Bayramın birinci günü olan çarşamba günü Hakkari'nin Yüksekova ilçesine kar yağdı. Kar yağışı neticesinde yer yer kar kalınlığı 15 cm'ye kadar çıktı. Kar yağışı 9 Nisan tarihinde arefe günü bayram alışverişi esnasında başlayan kar yağışı sebebiyle vatandaşlar zor anlar yaşadı.

Söz konusu kar yağışı sebebiyle ulaşımda da aksamalar meydana geldi. Doğu Anadolu'nun yüksek kesimlerinde yer alan yerleşim yerlerine bayram boyunca kar yağışının devam edeceği meteoroloji tarafından iletildi.

hakkari-kar-yagisi.jpgMeteorolojiden yapılan değerlendirmeler neticesinde Muş, Erzurum, Hakkari, Bingöl, Bitlis, Siirt, Ağrı, Kars illerinin yüksek kesimlerine kar yağışının bayram süresince ara ara devam edeceği bilgisi iletildi.

Araç sürücülerine ise söz konusu hava olaylarından dolayı dikkatli olunması uyarısında bulunuldu.

Meb Hocam / ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.