Bayram İkramiyesinde Son Dakika! Memurlar Gibi Asgari Ücretlilerde Yararlanacak

Bayram İkramiyesinde Son Dakika! Memurlar Gibi Asgari Ücretlilerde Yararlanacak
Kurban ve Ramazan Bayramı’ndan önce bilindiği üzere emekli olan kişilere ve asgari ücretli olan kişilere yönelik olarak ikramiyeler veriliyor.

Kurban ve Ramazan Bayramı’ndan önce bilindiği üzere emekli olan kişilere ve asgari ücretli olan kişilere yönelik olarak ikramiyeler veriliyor. Bu yıl ramazan bayramını yaklaşması ile birlikte dikkatler bayram öncesi dağıtılacak olan ikramiyeleri çevrilmiş durumda. Önceki yıllarda sadece emeklilere yönelik olarak verilen ikramiyeler bundan sonra artık asgari ücretlilere de verileceği şeklinde bir takım söylentiler ortaya atıldı.

Türkiye’de birçok vatandaş asgari ücretle geçimini sağlamaya çalışırken emekliler Bayram öncesinde belirli miktarlarda ikramiye alıyorlardı. Bu Ramazan Bayramı’ndan sonra asgari ücretliler de emekliler gibi maaş öncesinde ikramiye alabileceği yönünde söylentiler internet üzerinden dolaşmaya başladı. İlerleyen haftalarda ise Recep Tayyip Erdoğan’ın resmi açıklamaları dahilinde Ramazan öncesi ve Kurban Bayramı öncesi asgari ücretlilerin de ikramiye alıp almayacağının netlik kazanması bekleniyor.

Emekliler Gibi Asgari Ücretliler de Mi İkramiye Alacak

Ramazan Bayramı’nın bir hayli yaklaşmasından sonra gözler kulaklar bu yılki maaş ikramiyelerinin ne kadar olacağına çevrilmiş durumda gözüküyor. Uzun bir süreden beri bekleyen emekli vatandaşlara sallanan ödemeler dini bayramlar öncesi hesaplara aktarılıyordu.

Bu yıldan önce sürekli emekli maaşlarına yapılan ikramiyeler neticesinde sadece emekli olan kişiler bu fırsattan yararlanıyordu. Ancak 2023 yılı Ramazan Bayramı öncesinde artık asgari ücret alan vatandaşlar da bu ikramiyeyi alabilecekler. Ramazan Bayramı’nın Bir hayli yaklaşması ile birlikte emeklilerin asgari ücretlilerin gözü kulağı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarına çevrildi.

Sadece emekli maaşlarına ek ikramiyenin ne kadar olacağı merak edilmiyor aynı zamanda asgari ücretlilerin de ne kadar alacağı merak edilmeye başlandı. İlerleyen dönemlerde resmi bir açıklama ile asgari ücretlilerin bu ikramiyeden pay alıp almayacağı kesinleşmiş olacak.

Bu haberin netlik kazanması ilerleyen haftalarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın resmi açıklamaları ile netlik kazanacak. Resmi olarak açıklanan verilere göre emekli ikramiyeleri emeklilerle birlikte dul ve yetimlere de veriliyor. Eğer Nisan 2023 tarihinde de herhangi bir şekilde değişiklik yapılmazsa emekli olan dul ve yetim aylığı alan kişiler Bu yıl Ramazan Bayramı’nda ve Kurban bayramında ikramiye alabilecekler.