ALES/1 Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Sonuçlar Nereden Öğrenilecek? ALES/2 Ne Zaman? ALES/3 Ne Zaman?

ALES/1 Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Sonuçlar Nereden Öğrenilecek? ALES/2 Ne Zaman? ALES/3 Ne Zaman?

ALES/1 sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM tarafından 21 Nisan 2024 Pazar günü yapılan ALES/1 ile ilgili adaylar tarafından bugünlerde en çok merak edilen konu sonuçların ne zaman açıklanacağı ve nereden öğrenilebileceği. Merak edilen bir diğer konu ise ALES/2 ne zaman ve ALES/3 ne zaman sorularının yanıtları. ÖSYM takvimine göre Akademik Personel Ve Giriş Eğitimi Sınavı tarihlerini sizler için araştırdık.

ALES/1 sonuçları açıklandı mı? ALES/1 sınavı geçtiğimiz hafta yapıldı. Şimdi adaylar tarafından Akademik Personel Ve Lisansüstü Eğitim Programı kapsamında sınav sonuçları bekleniyor. ÖSYM tarafından sonuçlar ne zaman açıklanacak?

ALES/1 sonuçları, ÖSYM tarafından erişime açılacak ve adaylar, sonuçlar açıklandığında ÖSYM AİS sayfası üzerinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile sonuç sorgulaması yapabilecekler.

Akademik Personel Ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES/1) ÖSYM tarafından 21 Nisan 2024 Pazar günü yapıldı. Şimdi adaylar heyecanla girdikleri sınavın sonuçlarının açıklanacağı tarihi bekliyor.

ALES/1 Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ALES/1 sonuçları 10 Mayıs 2024 Cuma günü https://sonuc.osym.gov.tr/ adresi üzerinden erişime açılacak. Adaylar ÖSYM AİS hesapları üzerinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi ile sınav sonuçlarını görebilecekler.

ALES/2 Ne Zaman?

ALES/2 ne zaman? ÖSYM Akademik Personel Ve Lisansüstü Giriş Eğitimi Sınavı'nın 2024 yılı için ikincisini 28 Temmuz 2024 tarihinde düzenleyecek. Bu sınavın sonuçları ise ALES/1 sonuçları gibi ÖSYM AİS hesabı üzerinden adayların erişimine 16 Ağustos 2024 tarihinde açılacak.

ALES/3 Ne Zaman?

ALES/3 ne zaman? ÖSYM, 2024 yılının son ALES sınavını 17 Kasım 2024 tarihinde yapacak. Bu sınavın sonuçları ise 6 Aralık 2024 tarihinde yayınlanacak.