Adventure Time Karakterleri, Özellikleri, İsimleri ve Nasıl Çizilir?

Adventure Time Karakterleri, Özellikleri, İsimleri ve Nasıl Çizilir?

Adventure Time Amerikan çizgi dizisi hakkında ne biliyorsunuz? Karakter isimleri, özellikleri ve bu karakterlerin çizimi konusunda aradığınız tüm detaylar!

Advanture Time, Amerikan çizgi dizisidir. Seride, Finn adındaki bir insan çocuk bulunmaktadır. Esneyebilen, büyüyebilen özel sihirlere sahip olan en iyi arkadaşı ve onun üvey kardeşi olan köpek Jake'in maceraları anlatmaktadır. Son dönemlerin popüler çizgi dizisi olan Advente Time çizgi dizisinin oyunları, ürünleri, resimleri de mevcuttur. Renkli ve çeşitli karakterleri sayesinde bu çizgi dizisi çok sevildi ve takip edildi.

Adventure Time Karakterleri

Her adventure time karakteri farklı özelliklere sahiptir. Dolayısı ile çok merak edilip, araştırılmaktadır. Renkli ve kendine has olan özelliklere bu çizgi diziye renk katmaktadırlar. Bu karakterin hepsinin önemli bir yeri ve görevi de bulunmaktadır.

Genelde her karakter bir şeyi ifade eder ve yansıtır. Öte yandan bu karakterlerin bir amacı da vardır. Çizgi dizisinde her bir karakter bir diğerine bağlılık kurmaktadır. Toplam 10 sezon devam bu çizgi dizi oldukça da sevilmektedir. Oyunları da olan bu dizi ön plana çıkmaktadır.

Adventure Time Karakterleri İsimleri

Bu çizgi dizisinin çok koyu fanları vardır. Geniş bir karakter yelpazesi de karşımıza çıkıyor. Bu adventure time karakter isimleri arasında Finn, Jake, Buz Kralı, Prenses Ciklet, Gökkuşağı Atı, Yumrular Prensesi, Tombiş fil, Bay Cupcake, Tarçınlı, Salyangoz, Billy, Titiz Kaz, Lich, Neddy, Gumbald Amca, Susan, Martin, Lee gibi karakterlerdir.

Adventure Time Karakterleri Özellikleri

Seride yer alan adventure time karakterleri oldukça renkli ve farklıdır. Her birisinin kendine has özellikleri de bulunmaktadır. Başkahraman Finn bir insan çocuktur. Yeşil sırt çantası var. Üstünde mavi bir kıyafeti bulunmaktadır. En son 17 yaşında olarak çizgi dizide yer almıştır. Finn uzun ve sarı saçlara sahiptir. Bebekken bu karakter ormana bırakılmış. Onu bulup büyüten ise bir çift köpektir.

Tüm hayatını kötülerle savaşmaya ve tüm insanlara yardım etmeye adamak istemektedir. Cesur, zeki ve çok çalışkan bir karakterdir. Bir diğer adventure time karakterin ismi ise Jake. Jake sihirli bir köpektir. Kendisi 34 yaşındadır. Bulldog cinsi, sarı bir köpektir. Aynı zamanda Finn karakterin de en iyi arkadaşı olarak karşımıza çıkmaktadır. İstediği takdirde şeklini değiştirme gücüne sahiptir.

Şekil ve boyut olarak değişebilen bu köpek Korece konuşabilmektedir. Bazen oldukça tembel olabiliyor, dolayısı ile işlerini esneyerek yapmaktadır. Serinin en önemli karakterlerden biri ise Buz Kralı olarak karşımıza çıkmaktadır. Sakallı, mavi, uzun burunlu ve yaşlı olan bu adventure time karakteri sihirli bir taç takar. Çoğu zaman öfkeli bir adamdır.

Aynı zamanda çok yalnız bir karakterdir. Bu da prensesleri kaçırmasına neden olmaktadır. İçinde birisi ile evlenme umudu bulunmaktadır. Kar canavarı, kar, buz gibi birçok şey yaratabilir. Bunun için sadece havadaki nemi kullanmaktadır. Ancak onun taktığı tacı bir başkası takarsa tüm güçler o kişiye geçmiş olacaktır.

Prenses Ciklet, şeker krallığının prensesi ve hükümdarıdır. Cesur, yetenekli ve oldukça akıllıdır. Marciline, 1003 yaşında vampir bir kız. Savaşçı, çılgın ve korkusuzdur. Kırmızı renk ile beslenmesini kolaylıkla yapabilir. Önemli adventure time karakteri yumrular prensesidir.

Bu karakter mor renktedir. Alnında bulunan yıldız yanınca uçabiliyor. Çok tatlı ve kibar olan Tombiş fil, Jake ve Finn'in arkadaşıdır. Bay Cupcake, bir kektir kendisi ve şeker insanlardan bir tanesidir. Neddy, Prenses Cikletin kardeşidir. Çok kırılgan bir yapıya sahiptir ve yabancılardan da korkar. Rengi pembedir.

Adventure Time Karakterleri Nasıl Çizilir?

Bu çizgi dizisini seven insanlar bunun çizimini de yapmak ister. İşte bu yüzden adventure time karakteri çizimi araştırılmakta. Bu karakterleri çizmek için kalem ve kaleme ihtiyaç duyulacaktır. Önemli adventure time karakteri Finn nasıl çizilir konusuna gelelim. Öncelikle Finn karakterini çizmek için baş kısmından başlamak lazım. Kulak gibi yukarıdaki çizgileri düz bir şekilde yapmak gerekmektedir.

Kafasının içine bir yuvarlak çizilir ve arkasından beden kısmına geçilir. Çanta ve kol için boşluk bırakarak çizim yapılmalıdır. Sırtındaki çanta yuvarlak şeklinde çizilir. Diğer kol ise havada olarak resmedilebilir. Ayak kısmına geçilir. Daha sonra yukarıda, baş kısmında çizilen yuvarlağın içerisinde iki nokta olarak göz ve gülümseyen bir ağız çizilebilir.

Jake karakterini çizmek için oval bir çizim yapılmalı. Yuvarlak göz, siyah bir burun yapılabilir. Jake sarı renkte bir köpektir. Bulldog olduğundan ağız kısmı ve burun kısmı biraz daha farklı çizilmektedir. Pembe uzun saçları ve düz olması nedeni ile kolay çizilebilen bir karakter olan Prenses Ciklet'tir. Yüz ovalliği yerine saç çizilir. Uzun pembe saçları olan bu karakterin, başında sarı bir taç vardır.

Düz boydan bir çizgi çizilir. Pembe ile boyanabilir. Ellerinin çizimi ise kişiye göre değişebilir. Bir el havada iken, diğeri aşağıda çizilebilir. Siyah bir kalem ile pembenin üzerinden saç çizgisi ve elbise çizgisi ayrılmalıdır. Yumrular karakteri adventure time karakter çizimi içerisinde oldukça kolay olandır. Mor renktedir ve buluta benzemektedir. Dolayısı ile mor renkte bir bulut çizilebilir. Siyah kalemle göz ve ağız çizilir. Üst tarafına sarı bir yıldız çizilir.

Hangi Adventure Time Karakterisin?

Her kişinin denk geldiği bir adventure time karakteri var. Eğer bir kişi oldukça rahatsa, yaşadığı problemler karşısında oldukça soğukkanlı ise, bu onun Jake karakterine denk geldiğini göstermektedir. Bu kişiliğin çok akıllı ve becerikli olduğunu söylemek de mümkündür.

Bir kişi bilgiye aç ve devamlı bir şeyleri öğrenme peşinde ise bu onun Prenses Ciklet olduğunu göstermektedir. Tıpkı onun gibi kıvrak zekaya sahip ve pratik çözümlüdür. Bu kişi her yerde kazançlı çıkacaktır. Macerayı seven ve devamlı bir seyahat etme durumda ise bir kişi, bu onun Merceline karakterine denk geldiğini göstermektedir. Bu kişi çok büyük hayaller kuruyor ve onların peşinden gitme cesaretini de gösteriyor.

Kişi biraz öfkeli ve yalnızlık duygusu ile baş başa ise bu Buz Kralı karakterine denk geldiğini göstermektedir. Kişi burada daha çok topluluk içerisinde bulunursa bu duygudan kısa süre içerisinde vazgeçebilecektir. Yaşadıklarına sürekli bahane bulan bir kişilik ise Yumrular prensesine denk gelmiş demektir. Ancak bu çok da olumsuz bir anlamına gelmiyor. Bu karakterdeki kişi olayların nedenlerini de açıklar.

Konuşmaya ve kibarlığa önem veren bir kişilik ise Tombiş fil karakterine yakındır. Güçlü, yapılı ve aynı zamanda çok tatlı biri olduğunu düşünen kişi Bay Cupcake karakteri ile örtüşecektir. Özellikle bu sözleri çevreden çok duyan kişi bu karaktere uyduğundan emin olabilir.

Sakar ve biraz da beceriksiz kişiler Tarçın karakterine uyum sağlayabilir. Genelde bu kişiler başkalarının yardımı ile işlerini başarmaktadır. Ancak bu duruma olumlu yönden bakmak da gerekebilir. Böylelikle en yakın arkadaşlarla kişi devamlı birlikte olacaktır.

Adventure Time Karakterleri Boom Boom Dağındaki Anılar

Adventure time toplam 10 sezondan oluşmaktadır. Boom Boom dağındaki anılar, bölümü birinci sezonunda yayına girmiştir. Birinci sezonun 10.cu bölümüdür. Bu bölümde Finn ihtiyacı olan herkese yardımcı olmak isteyen bir çocuktur. Ancak bu sefer yardıma ihtiyaç duyan kişi bir dağdır. Bu yüzden bu macera oldukça ilginç ve heyecanlı bir hale gelmeye başlar. Bölüm sonunda Finn amacına ulaşacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.