24 bin lira maaş var, çalışan kişi yok!

24 bin lira maaş var, çalışan kişi yok!
Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yasin Arslan 24 bin lira maaşla çalışacak, şoför bulamadıklarını söyledi..

Antalya Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yasin Arslan, Antalya'daki toplu ulaşım konusunda birtakım açıklamada bulundu. Arslan, belediyenin toplamda 303 tane halk otobüsünün bulunduğunu ve bu araçlardan 100 tanesinin de şoför eksikliğinden dolayı çalışmadığını söyledi.

24 bin lira maaş var, çalışan kişi yok!

Yasin Arslan, kendilerine ait ise 240 otobüsün çalışamadığını belirterek bunlardan 140 adet otobüsün şoför eksikliğinden çalışamadığını belirtti. Arslan, 150-200 şoföre ihtiyaç olduğunu belirterek 23-24 bin TL'ye çalışacak elemanın bulunamadığını belirtti.

Antalya Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yasin Arslan'ın açıklaması şöyle:

“Gerek bizim olsun gerekse büyükşehir belediyesinin olsun şoför sıkıntısı devam ediyor. Belediyemizin 303 tane otobüsü var bunun yarısını çalıştırabiliyor. Bunun 100 tanesi şoför yokluğundan dolayı çalışmıyor. Bizim ise 240 tane aracımız çalışmıyor. Bunun da 140 tanesi şoför olmamasından dolayı 100 tanesi de maddi imkansızlıktan dolayı çalışmıyor. Şu anda personel alım sürecimiz devam ediyor. 150-200 tane şoföre ihtiyacımız var, çalışacak olan personele 23-24 bin TL maaş veriyoruz. Bu şartlarda bile şoför bulamıyoruz. E sınıfı ehliyeti olan ve psikoteknik belgesi olanı alıyoruz”