13 Bin Kadına Müjde Geldi! Sizde Girişimci Desteği Alın! Kendi İşinizi Kurun! İşte Şartlar

13 Bin Kadına Müjde Geldi! Sizde Girişimci Desteği Alın! Kendi İşinizi Kurun! İşte Şartlar

13.000 girişimci kadına büyük müjde verildi. Toplamda 360 milyon liralık destek sağlanacağı duyuruldu.

13.000 girişimci kadına büyük müjde verildi. Toplamda 360 milyon liralık destek sağlanacağı duyuruldu. Girişimci olan kadınları destekleyen çok farklı projeler hayata geçiriliyor. Küçük ya da orta ölçekli olan işletmeleri geliştirme ve destekleme idaresi başkanlığı olan KOSGEB girişimci kadınları destekleme kampanyası adı altında 2023 yılı için 13.000 kadın girişimciliği desteklemek gibi bir hedeflerinin bulunduğundan bahsetti.

Küçük ve orta ölçekli işletmeleri geliştirme ve destekleme idaresi başkanlığı olan KOSGEB ilerleyen dönemlerde ithal ürün ve ara olarak üretilen yerli malı aynı zamanda milli üretimi de sağlamak adına KOBİ’lerin uluslararası pazarlarda güçlü bir şekilde pazara girmesini sağlayacak. Ülkenin yenilikçi teknoloji ve yüksek imalatçıları sayılarını arttırmak ve kobilere desteklemek adına devam edileceklerini bildirdiler.

Bu Sene 59 Bin Kobi Destek Alacak

Küçük ve orta ölçekli işletmeleri geliştirme ve destekleme idaresi başkanlığı bu sene içerisinde 59.000 adet KOBİ’yi bu anlamda destekleme gibi bir hedeflerinin bulunduğunu anlattı. Türkiye’nin ekonomisinde çok önemli bir yere sahip olan kobilere hizmet ve destek anlamında fırsatlar tanınıyor. Türkiye’de KOSGEB iş kurma işi yürütme gibi konularda bilgi ve becerileri geliştirmek isteyen kişiler e yönelik olarak destekler sağlanıyor ve 2023 yılı içerisinde toplamda 59.000 KOBİ’yi destekleme gibi bir planların olduğu da biliniyor.

Girişimcilik destekleri anlamında geçtiğimiz yılda 12.811 kadın girişimciye destek sağlamış olan KOSGEB 2023 yılı içerisinde de 13.000 kadını Bu anlamda destekleyeceklerinin hedefini koyduğunu açıkladı. KOSGEB başkanlığı ise bu yıl 168.000 kişinin girişimcilik eğitimlerine katılıp sertifika almasını hedeflediklerini ve bunlardan da 70.000 kişinin kadın olması planlandığını da aktardılar.

KOSGEB geçen yıl 154.092 kişi için girişimcilik eğitimi verirken bunlar arasından 64.953 kişinin de kadın olduğunu görmüş oldu. 2023 yılında 34.325 girişimci desteklenmesi planlanırken 4500 işletmeye de finansman anlamında destek sağlanması da hedefleniyor. Verilen finansman desteği sayesinde oluşturulan kredi hacminin de bu yıl içerisinde 360 milyon lira civarında olması da öngörülüyor. KOSGEB özellikle kadın girişimcileri desteklediğinden dolayı kadın istihdamın da artması aynı zamanda ekonominin de daha fazla canlanmasına sebep oluyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.