12 Ay Boyunca 1900 TL Yardım Almak İçin Hemen Başvurun

12 Ay Boyunca 1900 TL Yardım Almak İçin Hemen Başvurun
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından vatandaşlara yönelik olarak sosyal yardım kapsamında ödemelerin hızlı kesilmiyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından vatandaşlara yönelik olarak sosyal yardım kapsamında ödemelerin hızlı kesilmiyor. Başvuru yapan herkese aylık olarak 1900 TL PTT hesaplarına aktarılacak. Belirli şartları sağlayan kişilere yönelik olarak yatırılacak bu 1900 TL yardım 12 ay boyunca düzenli olarak ödenecek. Türkiye aile destek yardımı Mart ayının gelmesi ile birlikte başlamış durumda. 1900 TL tutarındaki destekten faydalanmak için ise neler gerekiyor yazınızda olacak.

Mart Ayı Ödemeleri Başladı

Türkiye ile destek yardımı kapsamında acil nakit desteğe ihtiyacı olan Dar gelirli vatandaşlara yönelik olarak ödemeler başladı. Aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı tarafından hazırlanan ve her ay düzenli olarak yapılan yardım ödemeleri için aile yardımı Mart ödemeleri tarihleri de belli olmuş durumda. Aile ve Sosyal hizmetler bakanı görevinde bulunan Derya Yanık sosyal medya hesabı üzerinden Mart 2023 dönemine ait olan ödeme takvimini yayımladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığıyla geçtiğimiz yıl Temmuz ayından itibaren bugüne kadar yapılan yardım ödemeleri Mart ayından sonra da devam ediyor. Bu kapsamdaki aile yardım ödemesinden faydalanmak için ise belirli şartları sağlamak gerekiyor. Söz konusu asgari ücretin hane halkına bölünmesi ile birlikte kişi başına düşen asgari ücret 3’te 1’den az olması şartı aranıyor.

Bu şartı sağlayan ve başvurusu kabul eden kişilere yönelik olarak aylık 1900 TL düzenli olarak bir yıl boyunca PTT şubelerinden hesaplara aktarılacak. Aile destek paketi çerçevesinde yardım almak isteyen vatandaşlar başvuru yapıp hem aile yardımından hem de çocukları varsa çocuk desteklerinden faydalanabiliyorlar.

Buna göre aile destek yardımından faydalanan bir kişi gelir durumuna göre. En az ₺850 ve en fazla 1250 TL tutarındaki destekten faydalanırken çocuğu olan ailelerde en az 350 TL ve en fazla da 650 TL arasında çocuk destek bileşeni kampanyasından faydalanabiliyorlar. Böylece aile destek toplam aylık yardımı 1900 TL gibi rakamlara ulaşabiliyor. Başvuruları ise e-devlet üzerinden T.C. kimlik numaraları ve şifreler aracılığıyla yapılabiliyor.