Yeni Vekilleri İlk İşi Memur Maaşı

Yeni Vekilleri İlk İşi Memur Maaşı

Yeni Milletvekillerini TBMM'de yemin edip göreve başlamasından sonra ki ilk işleri memur maaşlarına temmuz ayında yapılacak iyileştirmeler olacak..

Memurların gözü kulağı TBMM'den gelecek memur maaş zamları düzenlemesinde. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçime günler kala, Temmuz ayında memur maaşlarına çok iyi iyileştirme yapılacağını müjdelemiştir.

Erdoğan verdiği müjdede, Temmuz ayında en düşük memur maaşını ilk olarak 15 bin tamamlanacağını ve ardından yapılacak yüzde 45-50 civarında ki zam ile en düşük memur maaşının 22 bin lira seviyesine çıkarılacağını duyurmuştu.

Erdoğan'ın bu müjdesi milyonlarca memur tarafından sevinç içinde karşılanırken, gözler bu müjdeleri kapsayan düzenlemenin çıkacağı güne çevrildi. Memurlara verilen maaş zam kararları yeni seçilen vekillerin oluşturduğu TBMM'den çıkacak.

Diğer bir değişle 14 Mayıs seçimlerinde seçilen ve TBMM'de yemin ederek göreve başlayan vekillerin ilk işi temmuz ayında memur maaşlarına yapılacak düzenleme kararlarını onaylamak olacak. Meclisin memur maaş zamları konusunda önümüzdeki günlerde genel kurulda görüşmesi ve jet hızıyla mecliste geçirmesi bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.