Yatırımcıların dikkatine: Altın almak için son fırsat! İslam Memiş tarih verdi!

Yatırımcıların dikkatine: Altın almak için son fırsat! İslam Memiş tarih verdi!
Vatandaşların merakla takip ettiği altın fiyatları, Fed faiz kararı sonrası rekor seviyelere tırmandı. Gram altın, psikolojik sınır olan 1.200 TL seviyesini aşarak 1.234 TL'ye kadar yükseldi. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş ise altın

Altın fiyatlarındaki hareketlilik, yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda düşüş yaşayan gram altın, Fed'in faiz kararı sonrası 1.234 TL seviyesine kadar yükseldi. Bu yükselişler sonrası yatırımcılar altın fiyatları ile ilgili araştırmalarına hız verdi. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altın almak isteyenleri uyardı ve son fırsatın kaçırılmaması gerektiğini vurguladı.

Memiş, altın fiyatlarının tavan yapacağı tarihi açıkladı ve yatırımcılara bu tarihten önce altın almaları tavsiyesinde bulundu. Altın fiyatlarının 25 Mart 2023 Cumartesi günü tavan yapacağını söyleyen Memiş, o tarihten sonra altın fiyatlarının buraları görmek hayal olacağını ifade etti. Bu nedenle, yatırımcıların altın almadan önce acele etmeleri gerektiğinin altını çizdi.

ALTIN FİYATLARINDA HAREKETLİLİK YAŞANDI

yatirimcilarin-dikkatine-altin-almak-icin-son-firsat-islam-memis-tarih-verdi (2)

ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz kararı sonrası altın piyasalarında büyük bir hareketlilik yaşandı. Gram altın tarihinin en yüksek seviyesine ulaşarak 1.234 TL'ye kadar tırmandı. Fed faiz kararları altın fiyatlarını doğrudan etkilediği için yatırımcılar altın fiyatlarındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. Gram altın fiyatlarındaki yükseliş vatandaşların ilgisini çekerken, altın yatırımı düşünenler için de önemli bir gündem maddesi haline geldi.

MEMİŞ'TEN ÖNEMLİ UYARI: SAKIN ALDANMAYIN

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, ekranlarda yer alan rakamların gerçeği yansıtmadığını belirterek vatandaşları bilgilendirdi. Memiş, "Serbest piyasalarda ekranlarda görünen rakamlar 1264-1265 TL arasında. Ancak ekranlarda görünen rakamların bankalarda veya serbest piyasalarda geçerliliği yok. Vatandaş kuyumcuya gittiğinde veya banka uygulamasından aldığında 1265 TL'den satın alıyor." şeklinde konuştu. Yatırımcıların fiyatlar konusunda dikkatli olması gerektiğini vurgulayan Memiş, doğru fiyatları kontrol etmek için güvenilir kaynaklardan yararlanmaları gerektiğini sözlerine ekledi.