Vatandaşlara 500 bin lira hibe geliyor

Vatandaşlara 500 bin lira hibe geliyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki afetzede vatandaşlara kendi evlerini yapabilmeleri için 500 bin lira hibe verileceğini duyurdu..

6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan depremlerde zarar şehirlerde ki yapılaşma çalışmalarının yanında destek ödemeleri de devam ediyor. Bu kapsamda depremzede afetzede vatandaşlara bir müjdeli haber Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'den geldi.

Ankara'da Yerinde Dönüşüm Modeli Tanıtım Toplantısı'nda konuşan Özhaseki, afetzede vatandaşlara kendi evlerini yapabilmeleri için 500 bin lira hibe verileceğini duyurdu.

Detaylar ise şu şekilde ;

Afetzede vatandaşlara 500 bin lira hibe geliyor

Brüt inşaat alanı 100 metrekareye kadar olan konut için 500 bin TL kredi verilecek. Kredi, 2 yıl ödemesiz 10 yıl vadeli.

Brüt inşaat alanı 101-150 metrekare olan konutlar için 700 bin TL kredi verilecek.

Brüt inşaat alanı 50 metrekare olan işyerleri için kredi tutarı 250 bin TL.

Kendi evini yapacak depremzeyede 500 bin TL, dükkan için 250 bin TL hibe verilecek.

Depremzedeler evlerini yapabilmek için 500-800 bin TL kredi kullanabilecek.

afetzedelere-kendi-konutunu-yapmasi-icin-500-bin-tl-hibe-verilecek.jpg

İmar ofisleri geliyor

Açıklamalarını sürdüren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki 22 adet imar ofisi kuracakları ve bir süre daha Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı olarak denetimleri kendilerinin yürüteceklerini duyurdu

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.