Ünlü Bakandan Benzin Fiyatlarına Şok Açıklama Geldi! Fiyat Tahmini Araç Sahiplerini Korkutmaya Yeti

Ünlü Bakandan Benzin Fiyatlarına Şok Açıklama Geldi! Fiyat Tahmini Araç Sahiplerini Korkutmaya Yeti

Amerika yatırım bankası Goldman sachs, bir yıllık brent petrol tahminini 100 dolara çıkarttı.

Bu açıklanan miktar benzin ve motorin fiyatlarının uçuracağı bir tahmin olarak kayıtlarda yer alıyor. İşte haberin bütün ayrıntılarını...

Petrol fiyatlarının etkilenmesi, petrol sezondaki düşüşten kaynaklanan bir durum olarak bilinmektedir. Petrol arzında yaşanan düşmelerle birlikte 95 dolar sınırına gelen Brent petrol ile ilgili Amerika Yatırım Bankası Goldman Sachs akaryakıt fiyatlarını etkileyecek bir tahmin yaptı.

Brent petrolün varil fiyatı tahmini 100 dolara kadar çıktı

unlu-bakandan-benzin-fiyatlarina-sok-aciklama-geldi-fiyat-tahmini-arac-sahiplerini-korkutmaya-yeti.jpg

Amerika yatırım bankası Goldman Sachs, talep artışları ve OPEC+ arz kısıtlamaları ile piyasayı sıkılaştırmasıyla bir senelik Brent petrol tahminini 93 dolardan 100 dolara kadar yükseltti.

Gün içinde açıklanan Fed faizi kararından önce petrol fiyatlarında düşme etkili oldu. Amerika ham petrolün varil başına 90 doların altında seyrederken, Brent petrol bir önceki güne göre %1 düşüş yaşayarak 93 doların hemen üstünde işlem görmeye başladı.

Amerika yatırım bankası Goldman Sachs yaptığı petrol analizinde son dönemdeki rallinin önemli bir bölümünün geride kaldığı görüşünde olduğunu belirtti.

Akaryakıt fiyatları OPEC+’nın başlıca üyeleri Rusya ve Suudi Arabistan’ın çok önemli arz kısıntılarından sonra 10 aynı en yüksek seviyesine ulaşmış oldu. Bu haberden sonra insanlar akaryakıt fiyatlarına ne zaman zam gelecek diye korku içinde bekliyorlar.