Üniversite okuyan öğrencilere nakit yardımı

Üniversite okuyan öğrencilere nakit yardımı

Üniversite okuyan öğrencilere nakit yardımı

Belediyeler, 2024 yılında da üniversite öğrencilerine maddi destek sağlamaya devam ediyor. Bu yıl, öğrencilere ve ailelerine maddi destek sunmak amacıyla çeşitli projeler hayata geçiriliyor. Öğrencilere verilecek olan bu destekler, belediyelerin resmi internet siteleri ve sosyal medya hesaplarından duyuruluyor.

ÜNİVERSİTE OKUYAN ÖĞRENCİLERE NAKİT YARDIMI

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, özellikle Nurdağı ve Islahiye ilçelerinde ikamet eden üniversite öğrencilerine 2.000 TL'lik nakit yardım yapılacağını açıkladı. Bu yardımın, deprem felaketinden etkilenen öğrencilere yönelik olduğu belirtiliyor.

Belediyelerin sunduğu yardımların yanı sıra, Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından da üniversite öğrencilerine burs ve kredi ödemeleri yapılıyor. KYK ödemeleri, her ayın 6'sı ile 10'u arasında, TC kimlik numarasının son rakamına göre yapılmakta olup, öğrenciler bu ödemeleri yakından takip ediyor. 2024 yılında da belediyelerin ve KYK'nın öğrencilere yönelik destek ödemelerinin devam etmesi bekleniyor.

Kaynak:Haber Merkezi

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.