Üç Kamu Bankasından Ortak Karar: 72.000 TL Ödeyeceklerini Açıkladılar

Üç Kamu Bankasından Ortak Karar: 72.000 TL Ödeyeceklerini Açıkladılar

Üç Kamu Bankasından Ortak Karar: 72.000 TL Ödeyeceklerini Açıkladılar. Üç banka bankası depremzedeler için harekete geçme kararı aldı.

Üç Kamu Bankasından Ortak Karar: 72.000 TL Ödeyeceklerini Açıkladılar

Üç banka bankası depremzedeler için harekete geçm kararı aldı. Deprem yardımları 40 milyarı nakit olacak şekilde 72 bin TL olarak yapılacak.

Üç kamu bankasından depremzedeler için yardımlar yapılmaya devam ediliyor. Deprem bölgesinde olan vatandaşlar için yapılacak yardımlarda üç banka bir araya geldi. Buna göre yapılacak yardım limitlerinin ne kadar olacağı bildirildi. Bankalar tarafından güce güç katan birlik harekatı sonrasında 72 bin TL destek verilecek olduğu açıklandı. Bu bankalar hangisi diye öğrenmek isteyen vatandaşlar için Ziraat Bankası, Halkbankası, Vakıfbankası olduğunu söylemek mümkün.

Bankalar tarafından finansal konular ile ilgili olarak yardımlar yapılmaya devam ediliyor. Vakıfbankası, Ziraat Bankası, Halkbankası nezdinde yardımlar yapılmaya başlanacak. Bu sayede bankalardaki yardımlar neticesinde depremzedelerin ihtiyaçları karşılanmış olacak.

AFAD’a Bağış Yapıldı!

Üç banka tarafından destekler tüm hızıyla verilmeye devam ediliyor. Üç bankaya bakıldığı zaman AFAD için bağış yaptıklarını ve hala daha yapmaya devam ettiklerini söylemek mümkün. AFAD tarafına yapılacak yardımlarla ilgili bakıldığında 21 milyar TL desteğin verilecek olduğu söylendi. Böylelikle bankaya nakdi destek imkanları sunulacak ve afet bölgesi için yapılacak tüm ihtiyaçlar için kullanılması da sağlanmaya başlanmış olacak. Deprem bölgesindeki şehirlerde ihtiyaç sahibi olan kişilere yönelik yardımlar yapılmaya devam edilecek. Kredi kart borçları olan vatandaşlar bundan sonra AFAD’a da gelecek yardımlarla finansal konularda derin bir rahatlama almaya başlamış olacak.

AFAD’a da şimdiye kadar pek çok yardımlar yapılmaya devam edildi. Bankalar nezdinde de yapılan yardımlar ile ihtiyaçların sorunsuz şekilde karşılanması sağlandı. Ziraat Bankası, Halk ve Vakıf Bank tarafından da gerçek ve kobilerin depremdeki etkilerinden kurtulmalarını sağlamak amacıyla 31 Ağustos 2023 tarihine kadar kredi borç erteleme işlemlerinin yapılacak olduğunu söyledi. 6 ay süre faizsiz şekilde kredi olanaklarından yararlanma imkanı sağlanmış olacak. Üç banka almış oldukları ortak karar neticesinde hem bireysel hem de kurumsal kredi borçlarının altı aya kadar ertelenme kararı alınmış olduğu söylendi. Aynı zamanda kredi kartı yıllık ücretleri ile üye işyeri ve POS aylık ücretleri de alınmayacak.

Üç Bankadan Altı Ay Ödemesiz Destek Verilecek!

Üç bankadan altı ay ödemesiz destek verilecek. Böylelikle finansal kullanıcılarda alt ay boyunca ödeme alırken, herhangi bir banka tarafına borç ödemesi yapmayacak. Depremden zarar görfen vatandaşlar ile ilgili olarak 6 ay ödemesiz ve aynı zamanda 36 aya varan kredi destek paketleri sunulmuş olacak.

Kredi kart müşterileri ile ilgili de desteklerini esirgemeyecek olduklarını ispat eden bankanın faizsiz ve masrafsız 5 bin TL nakit çözümleri de olacak. Bu durum haliyle nakit konusunda sıkıntı yaşayan vatandaşların çok daha rahat etmelerine sebebiyet verecek. Masrafsız 5 bin TL nakit avans tanımlamasını yapmaya başlayacak olan bankalar, depremde hayatını kaybetmiş olan vatandaşların da borcunu sildfi.

Vakıf, Halk Bank ve Ziraat Bankası Gereğini Yapmaya Devam Ediyor

Vakıf, Halk ve Ziraat Bankası olması gereken her neyse tüm hızıyla yapmaya devam ediyor. Üç banka tarafından destek verilmeye başlanmış olacak. Halkbankası, Vakıfbankası, Ziraat Bankası tarafından depremzedeler için cazip paketler devreye girmiş olacak. Böylelikle depremde zarara uğrayan vatandaşlar, 5 bin TL destek paketi sunacak. Gerçek ve KOBİlere yönelik kredi borç ve taksitlerinin, kredi borç ve ve komisyonlara ilişkin açıklamalar yaptı. Üç banka bir araya gelerek 6 ay süre faizsiz olarak kredinin ertelenmesine dair yeni bir karar alındığını bildirdi.