Toplu sözleşme ile maaşlara yüzde 60 zam geliyor!

Toplu sözleşme ile maaşlara yüzde 60 zam geliyor!

Yozgat Yerköy Belediyesi ile sendika arasında yapılan anlaşmaya göre sendika üyesi işçilerin ücretlerine birinci altı ay için sosyal haklar hariç yüzde 60 oranında ücret zammı yapıldı.

Toplu sözleşme ile maaşlara yüzde 60 zam geliyor!

Yerel yönetimler ile sendikalar arasında maaş zam görüşmeleri devam ederken, anlaşma haberleri gelmeye devam ediyor.

Son olarak gelen bilgilere göre Yozgat Yerköy Belediyesi ile sendika arasında maaş zam anlaşması imzalandı. Yozgat Yerköy Belediyesi ile sendika arasında yapılan anlaşmaya göre sendika üyesi işçilerin ücretlerine birinci altı ay için sosyal haklar hariç yüzde 60 oranında ücret zammı yapıldı. Sendikadan konuyla ilgili açıklama geldi.

kesfet1.jpg

Hizmet İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız yaptığı açıklamada:

''Yerköy Belediye Başkanımız bir ilke daha imza atarak, pandemi döneminde kimse dışarı çıkamazken maske toplayan, araç arkasında soğuk sıcak demeden gece gündüz çalışan, saha çalışanlarına duyarsız kalmayacağını belirtmiş ve saha çalışanlarına her ay maaşla ödenmek üzere net 1000 TL temizlik ve koku yardımı adı altında bir zam yapmıştır. Kıymetli belediye başkanımız biz bir aileyiz, çalışanlarımızda bu ailenin bir ferdi, çalışanlarımızı hiçbir zaman enflasyona ezdirmedik, bundan sonrada ezdirmeyeceğiz.'' dedi

ilerigazetesi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.