Teklif komisyondan geçti! Yapılan düzenlemeyle ek yüzde 7.45 refah payı geliyor

Teklif komisyondan geçti! Yapılan düzenlemeyle ek yüzde 7.45 refah payı geliyor

Meclis plan ve bütçe komisyonunda memur ve emekli maaşlarına zam oranını içeren yasal düzenleme içeriğine emekli için yüzde 7,45 refah payı zammı ile yüzde 25 zam verilmesi maddesi eklendi..

Geçtiğimiz gün memur emekli maaşlarına açıklanan yüzde 17,55'lik zam sonrasında milyonlarca memur emeklisi duruma tepki göstermişti.

Gelen tepkiler sonrasın Erdoğan, bakanlara gerekli talimatı verdiğini ve emekliklere verilecek zam oranının artırılacağını söylemişti. Nihayet o oran açıklandı.

Emekliye yüzde 7,45 refah payı zammı

Geçtiğimiz akşam meclis plan ve bütçe komisyonuna sunulan yasal düzenleme içeriğine memur emeklileri için maaşlarına yüzde 7,45 refah payı zammı ile toplamda yüzde 25 zam verilmesi maddesi eklendi.

Öte yandan teklife göre memurlar ise Temmuz ayından itibaren yüzde 17,55 oranında zam ve üzerine 8 bin lira seyyanen zam yapılacak. Yapılacak olan bu zam ile birlikte en düşük memur maaşı 22 bin seviyesine çıkacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

13 Yorum