Seçim Tamamlandı! Şimdi gözler memur maaş zamlarında

Seçim Tamamlandı! Şimdi gözler memur maaş zamlarında

Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimleri tamamlandı. Türkiye 5 yıllığına Cumhurbaşkanını ve vekillerini seçti. Şimdi gözler memur maaş zamlarında.. Seçim öncesi söz verildiği gibi temmuz ayında en düşük memur maaşı 22 bin seviyesine çıkarılacak.

Türkiye 5 yıllığına Cumhurbaşkanını ve vekillerini seçti. Aylardır süren seçim maratonu tamamlandı, şimdi sıra seçim meydanlarında halka verilen sözlere geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği müjdelerden en önemlisi de en düşük memur maaşının 22 bin lira seviyesine yükseltilecek olması. Erdoğan, seçime günler kala HAK-İş sendikasının kongresine katıldı memurlar müjdeyi verdi.

Gözler memur maaş zamlarında

Erdoğan seçim öncesi verdiği müjdede, temmuz ayında memurlar verilecek olan enflasyon ek zammı ve refah payı ek zammı ile en düşük memur maaşının 22 bin lira seviyesine yükseltileceğini söylemişti. Temmuz ayına kısa bir süre kala gözler şimdi memur maaş zamlarında. Peki en düşük memur maaşı 22 bin lira seviyesine çıkarılırken, diğer memur maaşlarına ne kadar zam yapılacak? Örneğin şu anda 18 bin lira maaş bir öğretmenin maaşına ne kadar zam yapılacak? Öğretmen maaşları en düşük memur maaşına mı eşitlenecek ? Gözler hükümetin yapacağı açıklamaya çevrildi.

Öte yandan Memurların yetkili sendikası Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, memur maaşlarına yapılacak zam için detaylı bir çalışma yapılması gerektiğini duyurmuştu. Çünkü Yalçın'ın dediği gibi detaylı ve adaletli bir çalışma yapılmaz ise, öğretmen maaşları bu sefer en düşük memur maaşı seviyesinde kalabilir.

Kabine zaman açıklanacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni kabineyi Cuma günü kamuoyuna açıklaması bekleniyor. Kabine belli olduktan sonra, aynı günlerde TBMM'de vekillerinde yemin etmesinin ardından ekonomik alanda çalışmalar hemen başlayacak ve soruların cevapları netleşmeye başlayacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
4 Yorum