Seçim sonrası TL değerlendirmesi, Peki TL değerlenecek mi?

Seçim sonrası TL değerlendirmesi, Peki TL değerlenecek mi?

Seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Türkiye genelinde birinci parti olarak çıktı. Goldman Sachs ekonomistleri, seçim sonrası artan sermaye akımlarının Türk Lirasının son aylara kıyasla daha iyi bir performans göstermesini beklediklerini ifade ettiler. Seçim sonrası TL değerlendirmesi, Peki TL değerlenecek mi?

Seçim sonrası TL değerlendirmesi, Peki TL değerlenecek mi? Goldman Sachs, Türkiye'de 31 Mart'ta gerçekleşen yerel seçimler sonrası Türk Lirası hakkında olumlu bir değerlendirme raporu yayımladı.

Seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Türkiye genelinde birinci parti olarak çıktı. Goldman Sachs ekonomistleri, seçim sonrası artan sermaye akımlarının Türk Lirasının son aylara kıyasla daha iyi bir performans göstermesini beklediklerini ifade ettiler.

Goldman Sachs ekonomistleri, aralarında Clemens Grafe'in de olduğu ekip, Türkiye'deki seçimlerin büyük ölçüde tartışmasız geçtiğini ve mevcut ekonomi politikalarının devamı yönünde piyasaların olumlu tepki vereceğini öngördü. Hükümet yetkililerinin ekonomi odaklı peş peşe açıklamaları da bu beklentiyi destekledi.

Raporda, yıl başından bu yana yaşanan sermaye çıkışları ve seçim belirsizliği nedeniyle Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın rezervlerinde ciddi kayıplar yaşandığı belirtildi. Ancak, mevcut politikalara devam edilmesi halinde, önümüzdeki haftalarda sermaye girişlerinin tekrar başlayacağı ve cari dengedeki hızlı iyileşme ile Türk Lirası'nın önceki aylara kıyasla daha iyi bir performans sergileyeceği öngörüldü.