PTT 3 ay ertelemeli kredi veriyor mu, PTT faiz oranını düşük tutacak mı?

PTT 3 ay ertelemeli kredi veriyor mu, PTT faiz oranını düşük tutacak mı?

Pandeminin etkisiyle artan yaşam maliyetleri, vatandaşları kredi ve kredi kartlarına yönlendirirken, son bir yılda faiz oranlarının %5'in üzerinde artmasıyla birlikte Merkez Bankası'nın kredi kullanımlarına kısıtlamalar getireceği uyarısında bulunmuştu. Buna karşılık, PTT'nin Aktif Bank ile işbirliği içinde sunduğu, acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak üzere 5 dakikada hazır hale gelen, 3 ay sonra ödemesi başlayan düşük faizli kredi kampanyası büyük ilgi gördü.

PTT, ekonomik zorluklar ve artan enflasyon oranları nedeniyle vatandaşların finansal ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla ihtiyaç kredisi faiz oranlarını düşürerek, 2020 yılındaki faiz oranlarına geri dönüş yaptı. Bu hamle, 3 ay erteleme avantajıyla sunulan düşük faizli krediye olan talebi artırdı.

PTT 3 ay ertelemeli kredi veriyor mu, PTT faiz oranını düşük tutacak mı?

Pandeminin etkisiyle artan yaşam maliyetleri, vatandaşları kredi ve kredi kartlarına yönlendirirken, son bir yılda faiz oranlarının %5'in üzerinde artmasıyla birlikte Merkez Bankası'nın kredi kullanımlarına kısıtlamalar getireceği uyarısında bulunmuştu.

Buna karşılık, PTT'nin Aktif Bank ile işbirliği içinde sunduğu, acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak üzere 5 dakikada hazır hale gelen, 3 ay sonra ödemesi başlayan düşük faizli kredi kampanyası büyük ilgi gördü.

Aktif Bank'ın dijital bankacılık hizmeti N Kolay aracılığıyla sunulan bu kredi, yüzde 3,49 faiz oranı ile dikkat çekiyor.

Bu kampanya kapsamında 50 bin TL kredi çeken bir müşteri, toplamda 66.226,54 TL ödeyerek, aylık 5.494,92 TL taksitle 12 ay boyunca borcunu ödeyebilecek, ilk ödemeye 3 ay sonra başlayacak.

detay ve başvuru için : https://www.aktifbank.com.tr/