Ons Altın ve Gram Altında Sıcak Gelişme: Uzman Açıkladı Tavan Fiyatını Bu hafta Görebilir... Ne Kadar olacak?

Ons Altın ve Gram Altında Sıcak Gelişme: Uzman Açıkladı Tavan Fiyatını Bu hafta Görebilir... Ne Kadar olacak?

Ons Altın ve Gram Altında Sıcak Gelişme: Uzman Açıkladı Tavan Fiyatını Bu hafta Görebilir... Ne Kadar olacak? Altın fiyatlarındaki yükseliş trendi ile ilgili önemli...

Ons Altın ve Gram Altında Sıcak Gelişme: Uzman Açıkladı Tavan Fiyatını Bu hafta Görebilir... Ne Kadar olacak?

Altın piyasasında fiyatlara ilişkin yatırımcıların beklentileri henüz karşılanmazken Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş yeni değerlendirmelerde bulunarak gram altın fiyatının bedava olduğunu söyledi.

Altın piyasasında Şubt ayı performansı belli oluyor. Ocak ayında elde edilen kazançları Şubat ayında iade eden altın piyasası yatırımcıların yüzünü bu ay güldürmedi. Sert düşüşler yaşanırken hem ons altında hem de gram altında geri çekilmeler takip edildi. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş altın hakkında önemli değerlendirmelerde bulunarak yatırımcıları ikaz etti.

GRAM ALTIN BEKLENTİSİ

Gram altın hakkında değerlendirme yapan İslam Memiş, “Geçtiğimiz hafta ons altın gerilediği için bunun etkisiyle gram altında da düşüşler gözlemledik. 1.100 TL seviyesi görüldü. Ancak kimseye aldırmadılar. Serbest piyasalarda yani kuyumcularda 1.128 TL olan gram altın ucuz değil adeta bedava diyebiliriz. Peki gram altın kimler için bedava? Al-sat yapanlar için değil. Yıllık pozisyon alarak hayal kurmayanlar için gram altın bedava. Bana göre yıllık pozisyonda gram altın 1.450 TL seviyesini kırdıktan sonra 1.550 TL’ye ulaşacak. Gram altın için yılın ikinci yarısında sert ataklar göreceğiz. Bu hafta gram altında 1.128 TL ile 1.148 TL aralığı takip edilebilir.” dedi.

ONS ALTINDA HEDEF NE?

Ons altın hakkında da bir değerlendirme yapan İslam Memiş, “Dolar endeksi yükseldiği için geçtiğimiz hafta ons altın baskılandı. 1.810 dolar destek seviyesine kadar geri çekilme görüldü. Ben ons altında bu hafta tepki alımlarının gelmesiyle 1.850 dolar seviyesine kadar sıçrama bekliyorum. Bu hafta ons altın için toparlanma süreci başlayabilir. Ons altında düşüler asla kalıcı olmayacak. Daha önce sürekli açıkladığım gibi ons altın bu yıl 2.000 dolar üzerini görüp 2.350 dolar noktasını hedefleyecek.” şeklinde konuştu.

Şu anda ons altın 1.817 dolar, gram altın ise 1.103 TL’den işlem görmeye devam ediyor. Gram altının kuyumcu fiyatı ise 1.129 TL oldu.

Not: Burada yer alan değerlendirmeler yatırım kapsamında değildir. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.