Öğretmenlere Seyyanen zam ve 14 günlük maaş farkları ne kadar ödenecek?

Öğretmenlere Seyyanen zam ve 14 günlük maaş farkları ne kadar ödenecek?
Memur maaşlarına Temmuz ayında verilecek zam oranının yasalaşmasından sonra, merak edilen bir diğer konuda, Seyyanen zam ve 14 günlük maaş farkları ne kadar ödenecek konusu oldu. İşte detaylar..

Meclis çalışmalarına ara vermeden önce, memur maaşlarına Temmuz ayında gelecek zam oranını yasalaştırdı.

Meclisten geçen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzaladığı yasa düzenlemeye göre, memur maaşlarına yüzde 17,55 oranında ve 8 bin 77 lira seyyanen zam yapılacak. Ancak ilgili yasal düzenleme 15 Temmuz maaşlarına yetişmediği için memurlar 8 bin 77 liralık seyyanen zammı, 14 günlük maaş farklarıyla birlikte alacak. Peki bu durumda Öğretmenlere Seyyanen zam ve 14 günlük maaş farkları ne kadar ödenecek?

69483.jpg

Öğretmenlere Seyyanen zam ve 14 günlük maaş farkları ne kadar ödenecek?

Bilindiği gibi seyyanen zam 15 Temmuz tarihinden geçerli olacağı için memurlara 14 günlük maaş tutarları sadece yüzde 17,55 oranında zam olacak bu tutarda öğretmenlerde 1.250 TL ila 1.500 TL'ye tekabül ediyor. Bu tutar ile birlikte öğretmenlerde diğer memurlar gibi 15 Temmuz maaşına yetişmeyen 8 bin 77 lira seyyanen zammı alacak. Yapılan hesaplamalara göre öğretmenlere seyyanen zam ve 14 günlük maaş farkı olarak yaklaşık olarak 9 bin 300 ile 9 bin 550 tl arasında ödeme yapılacak..

mebhocam.com.tr/ Özel Haber

YASAL UYARI: Yayınlanan haberin tüm hakları mebhocam.com a aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.Aksi durumda yasal işlem başlatılacaktır.